Свято Пресвятої Євхаристії

В четвер 30 червня Свята Церква вшановувала свято Пресвятої Євхаристії. Для більш урочистого відзначення цьго свята його переносять з четверга на неділю.

З нагоди вшанування свята Пресвятої Євхаристії – Торжественного поклоніння пречистим Тайнам Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа владика Василь (Івасюк) очолив Архієрейську Літургію у Катедральному Соборі Преображення Христового.

У своїй проповіді архієрей наголосив на тому, що Євхаристія є тим єднаючим елементом Бога та людини, адже саме через приймання Тіла і Крові Ісуса Христа ми відновлюємо втрачений зв’язок з Богом. По закінченню проповіді продовжилась Літургія, після якої всі присутні помолились Суплікацію, а також обійшли навколо Собору з Святими Дарами.

Відзначаючи сьогоднішнє свято, слід мати на увазі, що найбільшим вшануванням Христа є, передусім, активна участь в Євхаристії та з’єднанням з Христом у Святому Причасті. “У Літургії, зокрема в Євхаристії, немов із джерела, витікають на нас благодаті та з найбільшою успішністю осягають освячення людей у Христі, і Боже прославлення, до якого, немов до мети, линуть усі інші діла Церкви” (ІІ Ватиканський Собор).

За матеріалами: прес-служби Коломийсько-Чернівецької єпархії