Започаткування книги тверезості

Започаткування книги тверезості

14 липня в головному храмі Коломийсько-Чернівецької єпархії започаткували Золоту книгу тверезості. Цю книгу приїхав представити  голова єпархіальної підкомісії “За тверезість життя” о. Ярослав Стеф’юк.

Адміністратор храму о. Олександр Волощук представив парафіянам гостя, який звернувся до всіх із привітальним словом. Після цього помолилися молебень до Богородиці перед іконою «Невпиваєма Чаша» за всіх тих які мають узалежнення. Потім вірним розповіли про «Золоту Книгу Тверезості» та про її специфіку. Отець Ярослав намагався заторкнути струни кожного серця, допомогти усвідомити відповідальність не тільки за своє здоров’я, але і здоров’я своїх дітей, онуків, цілого суспільства, нації. Цьому послужили вдало підібрані приклади, свідчення, сумна статистика, яка є в нашій державі. Священик наголосив на тому, що хвороба алкоголізму не є лише фізіологічною, а в першу чергу — духовною, саме тому наша Церква намагається надати узалежненим духовну підтримку задля того, щоб зцілилися і тіло, і душа.

 Після освячення книги кожен з бажаючих мав можливість скласти молитву присяги і вписати своє ім’я в книзі та вказати, на який термін відмовляється від алкоголю і в якому наміренні. Першими це зробили самі священики.  

Інформаційний центр Катедрального Собору

Що таке Золота книга тверезості?

Історія Золотої книги тверезості бере свій початок в ХІХ столітті, коли український народ на теренах сучасної Західної України розпочав боротьбу проти пияцтва. Митрополит Йосиф Сембратович (1821-1900) виступив ініціатором заснування таких книг у греко-католицьких парафіях. Він заохочував вірних до боротьби з пияцтвом через складення присяги тверезості і засвідчення цього духовного подвигу власноручним записом у книзі. Сьогодні Золота книга тверезості це благословенна духовним проводом Церкви духовна зброя проти гріха пияцтва, велика поміч для визволення з хвороби алкогольного узалежнення.

Навіщо складати присягу в Золоту книгу тверезості?

Кожен християнин, який є вільним від алкогольного узалежнення, може відмовитися від споживання алкоголю в наміренні зцілення близької особи або осіб, що страждають від алкогольного узалежнення. Оскільки ця недуга є глибоко духовної природи, то і жертва відмови від споживання алкоголю є цінною в очах Бога. Християнин добровільно відмовляючись від споживання алкоголю, через таку жертву засвідчує перед Богом, що справді вболіває за поневолену духом пияцтва людину і з любові до неї бере на себе терпіння в намірі, щоб Господь прийняв жертву і дарував зцілюючу силу хворій людині.

Як складати присягу в Золоту книгу тверезості?

Помолившись до Святого Духа молитву «Царю Небесний» необхідно прочитати слова присяги відречення від алкоголю. Текст присяги розміщений на другій сторінці книги. Читаючи присягу слід вказати своє ім’я, на скільки часу складається присяга (тривалість відмови від алкоголю вибирається на власний розсуд: декілька місяців, пів-року, рік і тд.), та зробити намір за кого складаємо цю жертву, тобто пригадати і по-імені назвати особу або осіб для яких просимо благодать зцілення. Після цього слід вписати в книгу порядковий номер, ім’я та прізвище, часовий термін складення присяги та ім’я або імена тих, за кого складаємо присягу.

У визначений день місяця (дату можна дізнатися в отця пароха) в храмі відбувається богослужіння в наміренні за зцілення залежних від алкоголю та за членів їх родин. Під час богослужіння священнослужитель бере Золоту книгу тверезості на престіл і молиться за зцілення усіх чиї імена вписані в книгу.

За матеріалами: Рух УГКЦ За тверезість життя


Події