Поїздки, які пробуджують душу, - що може бути більш пам'ятним у нашому житті…

Поїздки, які пробуджують душу, - що може бути більш пам'ятним у нашому житті…

Цікаві міста з чудовою архітектурою та багатими культурними і історичними традиціями, краса природнього світу - це все вражає око. Проте не залишає того сліду в нашому серці та не зрівняється з тими враженнями, відчуттями, які торкнулися глибини твоєї душі.

Меджуґор'є - місце, куди прямують тисячі паломників з цілого світу, а ті, хто були прагнуть ще раз приїхати, щоб знову отримати Божу благодать.

З 23 по 30 жовтня 2016 року хор Катедрального собору Преображення Христового «Світло Тавору» міста Коломиї (керівник Світлана Гаргат) вирушив у паломницьку подорож до святилища Цариці Миру в Меджуґор’ї. Розпочалось паломництво з Святої Літургії у базиліці Святого Стефана у Будапешті (Угорщина). Далі хористи перебували в Меджуґор’ї (Боснія-Герцоговина) з молитовною програмою (щоденна Літургія, вечірня молитовна програма у церкві святого Якова, зустрічі, свідчення, незабутні адорації, молитва з розважаннями таїнств вервиці на горі об’явлень Подбрдо та Хресної дороги на горі Кріжевац).

Програма перебування була насиченою, продуманою до найменших дрібниць та чітко укладеною організатором групи отцем Михайлом Добровольським. Щоденна Божественна Літургія і вечірня молитовна програма додавали віри та скріплювали нашу спільноту. Неповторну ауру доповнював мелодійний спів Катедрального хору.

Особливе відчуття близькості Божої Матері - кличе до молитви, зміцнює духом, дає велику надію на Її заступництво, на те, що і твоя молитва буде почута. А ще тут ти отримуєш прозріння, з очей сходить та пелена, яка в повсякденному житті не дає бачити власні помилки, гріхи, падіння, немочі. І тоді прагнеш каятись, молитись і просити прощення у Господа... Кожен, хто хоча б один раз у житті побував на цьому місці, скаже, що в центрі усіх подій перебуває Євхаристія.

Назавжди закарбуються у нашій пам’яті 5 порад (каменів), які дала Богородиця в Medjugorje:

1) Щоденна молитва на Вервиці;
2) Щоденне читання Святого Письма;
3) Піст у середу та п'ятницю (хліб і вода);
4) Часта Сповідь (щомісяця, або й частіше);
5) Святе Причастя;

Закінчилось паломництво відвіданням рукотворної перлини Хорватії міста-держави Дубровніка та нерукотворної краси в національному парку «Плітвіцькі озера».

Щиро дякуємо Богородиці, Цариці Миру, за материнську любов та опіку. Дякуємо за кожне серце, яке прийме серйозно слова Богородиці і житиме за ними.

стаття: Елла Неміш та Надія Томич,
учасники хору "Світло Тавору"
фото: Микола Гаргат

Спільноти