Ось уже на протязі 12років існує і має свою історію спільнота «Преображення», як важливий середник для скріплення стабільності і гармонії духовного життя парафії Катедрального собору. Адже вона охоплює людей в основному віком до 55 років, які взяли на себе ініціативу бути активними парафіянами, працюючи над самоудосконаленям, тому і має назву – «Преображення». Поштовх до утворення спільноти у 2003 році дала молодіжна християнська організації «Діти Світла», заснована у 2001році за ініціативою о. Олександра Волощука (тоді студента семінарії), настоятелем о. Русланом Вавриком.

 Ще на самому початку, у каплиці, де розпочинала своє існування жива парафія Катедрального собору, молодь була надзвичайно духовно активною, діяльною, авторитетною і знаною не тільки у місті але і в цілій єпархії. Біля неї були з організовані ще дві групи: молодша – діти віком від 6 до 11 років і середня – віком від 14 до 16 років, цим самим спільно творячи катехитичну школу.

І як би не звучало це для когось незвичним, але саме молодіжна християнська організація «Діти Світла» була духовним центром парафії і закликом до наслідування.

 Плодів недовго прийшлося чекати. Батьки приводячи своїх дітей щонеділі у другій половині дня на заняття дитячо-молодіжної організації, вирішили самі об’єднатися у спільноту, хоча на початку і невелику 10-15осіб, яку очолив дяк Орест Попадюк. В зв’язку з тим, що священики зайняті працею з «Дітьми Світла» не могли одночасно провадити спільноту дорослих, ті змушені були самі собі давати раду, і робили це успішно, звичайно, що під духовним контролем. Це вже трохи пізніше приєднався до них і аж по нинішній день о. Юрій Андрійчук.

З благословення Правлячого Архієрея єпископа Миколая Сімкайла спільнота «Преображення» задля стабільності і витривання у доброму, продовжила свій шлях розробивши для себе

окремі написані правила, а саме:

І

1. Глибше пізнати свій стан душі. Намагатися бути «Доброю землею» (Мт. 13.8), «Тим хто слухає і розуміє і плід приносить» (Мт. 13-23), приймаючи до серця вчення Господа Ісуса Христа і Святих.

2. Виявляти послух своїм духовним наставникам.

3. Зберігати своє життя у ласці освячуючій (свідомо і добровільно не допускатися тяжкого гріха).

4. Не менше одного разу на місяць приймати Св. Тайни: Покаяння і Євхаристію.

5. Одруженим дбати про моральне виховання дітей (Єф. 6.4). Зберігати мир у сім’ї, добросовісно виконувати подружні обов’язки (Єф. 5.21-33).

6. Неодруженим, вдовицям і вдівцям, розведеним, зберігати своє життя у чистоті.

7. Дбати про пристойний богоугодний зовнішній вигляд (І Кор. 11. 5-6).

ІІ

8. Намагатися здобути і зберегти внутрішній мир, мир свого серця (Ів. 14. 27).

9. Боротися з гріховними пристрастями, вправляючись у необхідних чеснотах, особливо:

- покорі (І Пт. 5.5).

- терпеливості (ІІ Тм. 3. 12).

- чистоті (І Кр. 6. 13-20)

- справедливості (Мт. 5.6)

- любові (Ів. 14. 23)

10. Витісняти шкідливі звички: алкоголь і куріння (Рм. 13.13).

11. Не марнувати час на непотрібні програми телебачення, комп’ютер, порожні розмови (І Тм. 5.13; Єф. 5.4).

ІІІ

12. Вчитися і практикувати «Ісусову молитву» (чи інші стрілисті молитви), намагаючись засвоїти вчення Святого Письма «Завжди моліться» (І Сл. 5.17).

13. Мати набожність до Пресвятої Богородиці. По можливості відмовляти Акафіст, чи Вервицю або інші молитви.

14. Вибрати час для духовного читання Святого Письма, творів Святих чи іншої літератури за дозволом Церковної влади (І Сл. 5.21).

ІV

15. Виявляти зовнішню діяльну любов до всіх (Єф. 4. 31-32).

16. По-можливості давати милостиню (Як. 12. 32-34; І Тм. 6.17; ІІ Кр. 9. 6-7).

17. Виконувати добрі вчинки (Гл. 6.9), пам’ятаючи на слова Господа Ісуса Христа:

«Що ви зробили одному з найменших моїх, Мені ви зробили».

Потрібно зазначити, що ці вище написані правила не залишилися на папері, але були закладені в основу діяльності спільноти, яка намагалася впроваджувати їх у життя.

За всі роки задля удосконалення у спільноті по-різному відбувалися і надалі є духовні практики:

Щонедільні, у другій половині дня зустрічі.

1. Лекційне катехитичне навчання і розважання Святого Письма, науки Святих Отців і питання про християнське виховання дітей у сучасному світі, теми про Святу Тайну Подружжя і багато іншого на

2. Спільні молитви до Пресвятої Богородиці:

- Акафіст за своїх (і загально за всіх) дітей та молодь.

- Вервиця за парафію і в різних наміреннях.

Домашнє молитовне правило:

3. Сюди входить «Ісусова молитва» і різні на вибір молитви. Читання Святого Письма.

4. Бажаючі беруть участь у псалтирних групах (їх є на парафії 9 по 10 осіб в одній групі)

Спільні паломництва і духовні відпочинки.

5. Паломницькі поїздки на святі місця в основному до: Зарваниці, Унева, Страдчу, Глинян і Бореслава, на храмове свято пророка Іллі в с. Дору.

Паломницький піший хід на свято до церкви св. Ап. Юди Тадея, що в м. Івано-Франківську, як також до Зарваниці, Унева і Гошова.

6. Улюбленою духовною поживою є нічні молитовні чування, які проводяться в монастирях Отців Студійського Уставу.

7. Духовно відпочивати найбільше любить спільнота в Унівській Лаврі. Ось уже на протязі чотирьох років, кожного літа три дні їх насолоджують і наповняють молитовні піснеспіви церковного правила монастирської спільноти, як також реколекційні науки.

На сьогодні можна сказати, що спільнота «Преображення» у притаманній для неї формі діяльності – стала основою парафіяльного духовного життя.

Зараз усіх учасників спільноти є до 60 людей.

Крім молитви за парафію і священиків собору, вони дбають про чистоту величного храму – проводять щотижневе прибирання. Їм не байдужа матеріальна потреба когось із спільноти чи парафії. Вміють співстраждати з тими у кого є біль, відвідати тяжко хворих. Вміють і виражати радість, особливо у духовних піснях прослави. За їхніми словами: «Ми в спільноті знайшли друзів, стали набагато ближчими один до одного, стали ближчими до Бога». А для блаженної пам’яті владики Миколая Сімкайла, вони, як і вся парафія Катедрального собору Преображення Христового були похвалою – прикладом іншим до наслідування.