МУЗЕЙ САКРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА ІМЕНІ ВЛАДИКИ МИКОЛАЯ СІМКАЙЛА

22 Березня 2014 р. з благословення Владики Василія Івасюка за стараннями отців-настоятелів храму та при фаховій допомозі співробітників Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття відбулося урочисте відкриття «Музею сакрального мистецтва імені Владики Миколая Сімкайла», який знаходиться у нижньому храмі Катедрального Собору.

Чин освячення музею здійснив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук у співслужінні митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина, владики Кир Василія Івасюка і численного духовенства. Першу екскурсію для присутніх провела генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського п. Ярослава Ткачук.

У музеї експонуються твори сакрального мистецтва, які належали владиці Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколая Сімкайла (1952-2013 роки). Збірка складається з ікон, дерев'яної скульптурної пластики, ручних хрестів та богослужбових книг. Багато з них мальовані відомими світовими художниками, є і писані народними майстрами Буковини, Галичини, Покуття, а також Волині. Часовий вимір експонованих творів XVII – XX ст.

Про такий музей покійний Владика Миколай Сімкайло завжди мріяв. Унікальну колекцію церковного мистецтва владика збирав чи не все своє життя.

Тож тепер музей широко відкриває свої двері для громадськості та презентує врятовані християнські святині, які до цього часу були невідомими як для науковців, так і для поціновувачів.