КАТЕДРАЛЬНИЙ СОБОР ПРЕОБРАЖЕННЯ ХРИСТОВОГО - СЕРЦЕ ЄПАРХІЇ

Катедральний собор Преображення Христового, який будуємо, став новою святинею у нашому місті Коломиї. За Божим благословенням росте новий храм, великий пам’ятник глиокої віри, висталости, а також терпінь. Це храм Вашим дітям, онукам, правнукам, грядучим поколінням. Господь благословляє цю будівлю і всіх жертводавців, хто спричинюється до неї...

Блаженної пам’яті Ісповідник віри Христової владика Павло Василик

Коломийська єпархія є доволі молодою. Вона була сформована у 1993 році. Для її повноцінного існування необхідні були відповідні єпархіальні структури, зокрема катедральний собор, який є серцем кожної єпархії. Так виникла думка про будову нової святині, слава про яку увійшла вже у віки.

Катедральний собор Преображення Христового є символом не просто відновлення Церкви після лихоліть, але й прославляє вік її процвітання та показує велич людської віри, з якої і постав собор. До слова, храм є найбільшим на теренах Західної України серед усіх святинь Української Греко-Католицької Церкви.

Започаткування будівництва нового собору потребувало неабиякої сміливості, адже масштабність проекту свідчила про багато труднощів на шляху реалізації. Споглядаючи усю велич собору, приходить розуміння, що амбітний план потребував абсолютної віри у свою справу. Владика Павло Василик виступив ініціатором спорудження нової святині та натхненником для вірних Української Греко-Католицької Церкви. По сьогодні його задум на стадії реалізації.