Владика Василій здійснив Чин умивання ніг в Катедральному Соборі

Владика Василій здійснив Чин умивання ніг в Катедральному Соборі

28 квітня у Страсний четвер, в Катедральному Соборі владика Василій (Івасюк) відслужив Вечірню із Літургією Святого Василія Великого та здійснив Чин умивання ніг. 

В часі Літургії ієр. Володимир Білослудцев, сотрудник катедрального собору, перед присутніми у храмі зачитав послання Блаженнішого Святослава на Страсний Четвер до священнослужителів Української Греко-Католицької Церкви. (читати тут)

У Страсний Четвер Ісус Христос встановив дві Святі Тайни: Пресвяту Тайну Євхаристії та Святу Тайну Священства, тому Богослужіння цього дня мають особливо глибокий богословський зміст. В цей день Церква відтворює Тайну Вечерю Господа Ісуса Христа із Його апостолами. У часі Вечері Ісус почав мити учням ноги, заохочуючи їх наслідувати Його покірне служіння для своїх ближніх. “Коли обмив ноги вам Я, Господь і Вчитель, то повинні й ви один одному ноги умивати” (Ів. 13,14).  Владика Василій, наслідуючи приклад Христа, умив ноги дванадцятьом учасникам спільної відправи, серед яких були священики, воїни АТО та миряни. “Через умивання ніг своїм учням Христос вчить нас того найбільшого дару, яким є Любов. Христос упокорився, будучи Богом, і своїм прикладом вчить як і нам потрібно поступати”.

За матеріалами: прес-служби Коломийсько-Чернівецької єпархії

Події