У Коломиї відбулась Хресна хода для молоді

У Коломиї відбулась Хресна хода для молоді

Більше тисячі школярів і студентів з викладачами зібралися біля Катедрального собору Преображення Господнього у Коломиї, звідки розпочалася Хресна дорога.

“У нашій історії був час, коли забороняли ходити до церкви, тримати ікони удома, хреститися, але ми всі є хрещеними, тому кожен повинен знати історію життя Христа і його проповіді, - каже Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Владика Василь Івасюк. – Христос проповідував любов, правду, красу. Ось це і є дорога, якою повинна йти молодь. Власне, саме через таку ходу і релігійні, духовні практики ми повинні відкривати дітям очі на істину. Адже молоді люди зараз стоять на шляху вибору, який є надто складним особливо у кризовий період, який сьогодні триває в Україні. Але як каже українське прислів’я: “Без Бога ані до порога”, тому ми повинні спрямувати молодь йти дорогою правди з Богом у серці”.

Після спільної молитви всі вирушили хресною дорогою вздовж центральної частини міста. Молоді люди по черзі несли важкий хрест у супроводі духовних пісень та спеціально адаптованих читань стацій.

Хресна хода для молоді у Коломиї проходить вперше.

Організував її настоятель Катедрального собору протоієрей Олександр Волощук.

“У п’яту неділю Великоднього посту проходила Хресна дорога по місту для всіх мешканців і гостей Коломиї, - розповідає отець Олександр. – Тепер, у страсний тиждень, організували ходу, щоб діти могли пережити страсті і ту дію відкуплення, яку зробив Христос 2000 років тому. Важливо, щоб молодь, самостійно читаючи стації, роздумувала над страстями, над своїми вчинками і над своїм життям. Христос каже: “Не бороніть дітям приходити до мене”. Ми намагаємося показати молоді, що варто відвідувати Храм Божий”.

Започаткувавши цьогоріч Хресну дорогу для молоді, священик Олександр Волощук має надію, що цей захід стане хорошою щорічною традицією для Коломиї.

Радо підтримав таку ініціативу начальник управління освіти в Коломиї Любомир Бордун.

“Безумовно, у такий складний для України час духовність є пріоритетною, - провадить розмову Любомир Бордун. – І саме під час християнських зібрань ми повинні разом молитися за здоров’я всіх українців, молоді і за мир в Україні”.

Учні усіх навчальних закладів міста долучились до Хресної ходи. Першими, хто несли дерев’яний Хрест, були гімназисти.

“Учні Коломийської гімназії долучились до духовного заходу, адже молоді необхідно брати участь у Хресних дорога для переосмислення життєвих цінностей і власного життя, - зазначив директор Коломийської гімназії ім. М. Грушевського Володимир Ткачук. – Більше того, розпочинаючи і завершуючи кожен навчальний рік, наші учні відвідують молебень у Катедральному соборі. А щовівторка о 8 годині вихованці нашого закладу моляться у гімназійній каплиці, де отець Володимир Касіян проводить для них скорочену Службу Божу. Ми прагнемо прививати дітям любов до церкви і залучати до релігійних програм”.

За матеріалами: firtka.if.ua


Події