Конференція присвячена 70-річчю Львівського псевдособору

Конференція присвячена 70-річчю Львівського псевдособору

12 травня в Катедральному Соборі Переображення Христового відбулась ще одна непересічна подія єпархіального рівня – наукова конференція присвячена 70-річчю Львівського псевдособору (8-10 березня 1946 року). На цьому “соборі”, як відомо, було офіційно проголошено “воз’єднання” греко-католиків Галицької митрополії з Російською Православною Церквою – тобто зліквідовано Українську Греко-Католицьку Церкву.

У конференції взяли участь преосвящений Владика Василь Івасюк, миряни та понад 200 священиків Коломийсько-Чернівецької Єпархії УГКЦ. Організатором заходу є с. Клара Сидорик, голова комісії освіти та виховання Коломийсько-Чернівецької Єпархії УГКЦ.

Доповіді представили Тарас Бублик, кандидат історичних наук, працівник історії Церкви УКУ та п. Олег Савчук, кандидат філософських наук, працівник Прикарпатського університету ім. В. Стефаника та інші учасники конференції. Присутні обговорили форми і методи репресивної антицерковної політики радянської влади в Україні та закономірності й особливості її застосування у сусідніх країнах, досвід протистояння тоталітарному насиллю.

На закінчення учасники дали історико-правову оцінку діям владних структур і її каральних органів, а також розглянули завдання сучасної та майбутньої співпраці Церкви, держави й громадського суспільства та проблеми гармонізації міжконфесійних стосунків. В перерві між сесіями було відкрито виставку Інституту історії Церкви УКУ “Греко-Католицькі Церкви Центрально-Східної Європи в умовах комуністичних режимів після Другої світової війни”.


За матеріалами: прес-служби Коломийсько-Чернівецької єпархії

Події