Проща Яремчанського деканату до Катедрального Собору

Проща Яремчанського деканату до Катедрального Собору
В рамках ювілейного року Божого Милосердя 30 червня відбулася проща Яремчанського деканату до Катедрального Собору Преображення Христового. 

До головного храму Коломийсько-Чернівецької єпархії прибуло понад 300 паломників разом із своїми парохами. У храмі їх привітав владика Василій (Івасюк), єпарх Коломийсько-Чернівецький, який відслужив Божественну Літургію та виголосив науку про Ювілейний Рік та Боже Милосердя.

Цього року окрім римських Базилік Двері Милосердя відкриті ще й у всіх Катедральних храмах та вибраних святинях і відпустових місцях у кожній єпархії. В Коломийсько-Чернівецькій такі Двері Милосердя відкриті в: Катедральному Соборі Преображення Христового (м. Коломия); Прокатедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці (м. Чернівці); Храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці (м. Надвірна). 

Ювілейний рік називають іще Святим роком, бо він, окрім того що знаменує якісь важливі віхи в історії Церкви, є ще могутнім стимулом та закликом до святості, що його Церква скеровує до вірних. Щоб цей заклик був якнайбільш дієвим, Церква у Святому році особливо наголошує на примиренні й наверненні, а отже – на таїнстві Покаяння, або Сповіді. Важливим елементом цих років є також паломництва до римських базилік, цього ж року ще й до всіх катедральних храмів та вибраних святинь і відпустових місць у кожній єпархії. Згаданим святиням на час тривання Ювілею Вселенський Архиєрей уділяє особливі привілеї та духовні дари, яких сподобляються прочани, котрі прибувають до цих храмів, з вірою моляться в них і приступають до святої Сповіді та святого Причастя. 

Святий рік – це час покаяння і навернення. Це Рік відвернення від нас Божого гніву і призивання над усім народом Божої милості й милосердя. Дорогою, якою Господнє милосердя досягне народу, нехай стане серце кожного з нас, «серце сокрушенне і смиренне» (Пс. 50), серце, повне каяття, а воднораз і щирого бажання почати жити у згоді з Божим законом, з Божою волею. Словами праведного митрополита Андрея закликаємо якнайповніше скористати з благодатей цього Святого року: «Се час святий, час великої ласки Божої! Як зумієте, за ласкою Божою, з того часу добре скористати, то ювілей сей не мине без великого для цілого народа хісна… З новим століттєм зачнеся нове життя, і з Богом зачата праця увінчається тривалим успіхом. Щоби дійти до того відновлення і відродження, мусимо всі в тім році ювілейнім прибігати до керниці живої води, котру нам отвирає Провидіння Боже» (Пастирське послання «О Ювілею», 21 червня 1901 року).

(з послання Послання Блаженнішого Святослава з нагоди Року Божого милосердя)


Діла милосердя шодо душі

1. Грішника навернути
2. Невіжу навчити                                                
3. В сумніві порадити                                          
4. Сумного потішити                                           
5. Кривду терпеливо зносити                             
6. Образу з серця прощати                                 
7. За живих і мертвих молитися                        

Діла милосердя шодо тіла

1. Голодного нагодувати
2. Спраглого напоїти
3. Нагого зодягнути
4. Подорожнього в дім прийняти 
5. Недужому послужити
6. Ув’язненого відвідати
7. Померлого похоронити

Інформаційний центр Катедрального Собору

Події