Юні паломники в Зарваниці

Юні паломники в Зарваниці

Юні паломники з табору «Веселі канікули з Богом» побували на святому відпустовому місці – селі Зарваниця Теребовлянського району, що на Тернопільщині.

Зарваницьку ікону Матері Божої щорічно відвідують сотні тисяч паломників з усього світу, а наша Коломийсько-Чернівецька єпархія має пішу прощу на Успення Пресвятої Богородиці 28 серпня до якої закликаємо активно долучатися.

Чудотворна ікона, що там знаходиться має свою непросту історію і належить до найдавніших в Україні. Упродовж століть усе навколо не раз руйнувалося, але вона дивом залишалася неушкодженою.

За легендою, коли Київ особливо потерпав від нищівного нападу монголо-татарської орди. Тоді, рятуючи життя, вирішив шукати більш спокійних місць і монах-самітник. Лише Богом підказані дороги привели його в затишну мальовничу долину, оточену рікою і густим лісом. У тому лісі, біля джерела, і приліг знесилений монах відпочити. Приснився йому незвичайний сон: наче сама Матір Божа з’явилася і подала йому, як допомогу, край свого покривала-омофора. Коли ж монах прокинувся, то побачив справжнє диво: у стовпі сліпучого світла над джерелом висіла у повітрі ікона Богородиці з маленьким Ісусом на руках. Як найдорожчий дар, прийняв він ту ікону, а коли напився води з джерела і обмився в ньому, то відразу відчув себе здоровим і повним сили. На тому місці святий чоловік і заснував спочатку печерний монастир, а потім і храм, серцем якого стала дарована з небес ікона. Місцевість же, де його «зарвав», тобто зборов, сон, назвав Зарваницею.

Діти відвідали Парафіяльну церкву Святої Трійці в якій  зберігається чудотворна ікона Божої Матері Зарваницької. Там діти разом із отцями та аніматорами помолились Молебень до Пресвятої Богородиці. Потім вирушили до собору Зарваницької Матері Божої, де всі діти  помолились за своїх батьків. Після цього нас смачно погодували в їдальні духовної семінарії (реколекційного будинку).

Діти мали змогу побачити хатинку Матері Божої, яка будується на території поблизу собору. Також ми побували у Святотроїцькому монастирі Студійського уставу до якого піднімались хресною дорогою зі спорудженими стаціями.

Найбільш вражаючими для дітей була купіль Святої Анни та цілюще джерело з якого всі бажаючі могли набрати води собі та своїм рідним. Не забуваючи про молитву діти мали можливість відпочити на свіжому повітрі та погратись в різні ігри.

Автор: Марина Островська

Події