“Не зілля спасає нас, а Христос”, - ієрей Володимир Білослудцев

“Не зілля спасає нас, а Христос”, - ієрей Володимир Білослудцев

В неділю, 14 серпня Свята Церква вшановує пам’ять Макавейських мучеників - мами Соломії та її семи синів.

В цей день правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії очолив святкові Богослужіння в Катедральному Соборі Преображення Христового.
Співслужили з владикою настоятель собору протоієрей Олександр Волощук та ієрей Володимир Білослудцев, дияконував протодиякон Роман Малярчук.
Після прочитання Євангелія, з благословення архієрея, о. Володимир виголосив проповідь.

“Сьогодні церква вшановує пам’ять мучеників Макавейських. Не знаючи історії життя цих святих мучеників які постраждали за свою віру ми не можемо в повні зрозуміти значення цього свята. Ми дуже часто забуваємо, що головним в сьогоднішніх богослужіннях є не посвячення маку та зілля яке ми приносимо, щоб себе вберегти. Євангелист Матей в сьогоднішньому Євангелії хоче щоб побачили, що в центрі нашої віри є сам Христос, який зміг нагодувати п’ять тисяч людей, не враховуючи жінок та дітей. Ми також повинні зрозуміти – не зілля нас оберігає, а Господь який присутній тут в Кивоті, якого ми маємо змогу приймати кожної Літургії. Каже бо Христос: “Я - хліб живий, що з неба зійшов. Коли хтось цей хліб їстиме, житиме повіки. І хліб, що його я дам, це - тіло моє за життя світу”, - навчав священнослужитель.

Після проповіді продовжилась Божественна Літургія, по завершенні якої на храмі подвір’я було освячено зілля.

На завершення архієрей подякував всім за спільну молитву, побажав всім многих літ, а також пригадав, що БФ "Карітас" Коломийсько-Чернівецької єпархії проводиться благодійна акція “Шкільний портфелик” і кожен охочий може долучитись до цієї доброї справи.

Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії

Події