Відкриття святкувань з нагоди 775 річчя м. Коломиї

Відкриття святкувань з нагоди 775 річчя м. Коломиї

На площі перед Катедральним собором Преображення Христового відбулось відкриття святкувань з нагоди 775 річниці з дня першої писемної згадки про Коломию. 

Традиційно для таких урочистостей все розпочалось зі слів благословення владики Василя (Івасюка) та владики Юліана (Гатала). 

Кир Василій у своїй промові наголосив: “Сьогодні ми є учасниками ювілейних святкувань 775 -річниці від дня першої писемної згадки про славне місто Коломию. Наше місто можна порівняти до євангельського виноградника, а нашого міського голову разом з депутатами та усіма керівниками до виноградарів. Ця притча допомагає жителям міста по-новому усвідомити всім: хто тут працює, вчиться, що це місто є насамперед власністю Господа. Саме Він має перший акт власності на нього і тому сотворив його, обдарував природними і людськими ресурсами та сказав наповняйте його людьми, керуйте ним та господарюйте в ньому (пор.Бт.1,28). 

Сьогоднішній ювілей славного міста Коломиї є дає добру нагоду поглянути на історію міста, а саме: театр збудований священиком Озаркевичем, народний дім – о.Кобринським і зачерпнути зі скарбниці досвіду предків та з надією прямувати у майбутнє. Ювілейні святкування – це передусім подяка Богові за усю отриману щедру допомогу нашими городянами.”

Далі у музичному супроводі симфонічного оркесту, з’єднаний хор виконав Духовний гімн “Боже великий, єдиний, нам Україну храни” . 

Хор-велетень отримав назву “Хор Духовного Єднання”, адже до його складу увійшли хористи церковних хорів Коломийсько-Чернівецької Єпархії Української Греко-Католицької Церкви (273 хористи), Коломийської Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату (100 хористів), релігійної громади (парафії) Святого Ігнатія Лойоли у Коломиї Римо-Католицької Церкви (15 хористів), а також хористи з багаточисельних міських (269 хористів) й районних світських хорів (118 хористів). 

Ініціатива створення цього унікального хору, який засягнув на рекорд України належить Михайлу Петріву в рамках культурологічного проекту “Коломия – наше місто”. Ідею підтримало духовенство на чолі з Правлячим Архієреєм Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василієм Івасюком та Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном Гаталою УПЦ КП. 

Опісля офіційного підтвердження Рекорду до слова запросили очільників міста та ініціатора створення хору. 

“Хор Духовного Єднання” у своєму могутньому складі виконав три композиції: Духовний гімн України “Боже великий, єдиний, нам Україну храни”, знамениту пісню “Понад Прутом моя Коломия та гімн України. 

Далі розпочалась урочиста хода з традиційним покладанням квітів до пам’ятників міста. Звідти учасники крокуватимуть до міської ратуші, де відбуватиметься святковий концерт.


Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії


Події