Храмовий празник

Храмовий празник

19 серпня Церква святкує празник Преображення Господнього. Для Коломиї цей день є особливим, адже саме 19 серпня коломияни святкують храмовий празник в одному з найвеличніших храмів Західної України, а також день рідного міста, якому виповнилось 775 років. Тому цей день для кожного мешканця міста є особливим і розпочинається він за традицією з молитви. 

У головній святині єпархії – Катедральному Соборі Преображення Христового Правлячий архієрей кир Василій (Івасюк) очолив Божественну Літургію, яку співслужили священики собору та нашої єпархії. Прийшли помолитися за успішне проведення цього дня, за мир в Україні та багато інших намірень, які є в кожного в серці влада міста і багато вірних. 

По закінченню прочитання Євангелія, Кир Василій (Івасюк) виголосив проповідь, у якій навчав: “Преображення Господнє ‒ це явлення Царства Божого на землі. В Господньому преображенні ми бачимо, якою славою люди покликані засяяти у вічності. Сьогоднішнє свято спонукає нас християн подумати про те, чи достойні ми своїми духовними очима побачити Господа, доторкнутися до Його божественного світла. Це світло дає стимул кожному із нас до внутрішнього преображення. А це внутрішнє преображення полягає в повному звільнені від гріха задля духовного прозріння. Внутрішнє світло преображення стягує нам Духа Святого і подає життя вічне. 

Сьогодні в нашій державі хочуть переобразити суспільство, народ, людину. Євангеліє від Луки каже: “Лікарю вилікуй сам себе”. І тому реформатори повинні випромінювати добре світло, мають вивчити що є добре, а що є зле, що корисне, а що шкідливе і за приклад до наслідування взяти знамениті постаті Тараса Шевченка, митрополита Андрія Шептицького, священика Омеляна Ковча. Праведний керівник нехай завжди наближує дорогу свого життя до хресної дороги Спасителя, щоб зрозуміти життя народу і Божу волю. При цьому є зрозумілим те, що служіння народу завжди переплетене з терпіннями. “Якщо хто хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме свій хрест та йде слідом за мною”.”. 

Після проповіді продовжилась Божественна Літургія, в часі якої кожен вірний мав змогу приступити до святої Таїни Покаяння та Євхаристії. 
Як приписують літургічні книги після виголосу: “І нехай будуть милості великого Бога…” розпочався чин поставлення в диякони піддиякона Віталія Юрійчука, випускника Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата. По завершенні свячень новопоставленому диякону співали “Аксіос”, що з грецької означає достойний, гідний. 

Після відпусту, владика Василій подякував всім присутнім за спільну молитву, за складені пожертви та побажав многих і благих літ. Також архієрей пригадав, що о 14 годині на площі перед Катедральним собором Преображення Христового відбудеться офіційне відкриття святкувань та встановлення рекорду України, де співатимуть 775 хористів у супроводі симфонічного оркестру. 

На завершення всі присутні вийшли з храму, на подвір’я собору, де відбулось освячення фруктових плодів.

Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії

Події