З'їзд катехитів зі всієї єпархії

З'їзд катехитів зі всієї єпархії

8 жовтня, для прийняття благословення на катехитичне служіння в Катедральний Собор Преображення Христового з’їхались катехити з теренів Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Розпочались урочистості з Архієрейської Літургії, яку очолив правлячий владика Василій (Івасюк) у співслужінні священиків своєї єпархії.

У своїй проповіді Кир Василій звернувся до катехитів і всіх присутніх на Літургії такими словами: “Катехит – це вчитель закону Божого (законовчитель), звичайно священик або відповідно приготовлена особа з числа практикуючих християн. Катехити несуть людям проповідь і практичний спосіб втілити її в життя людини з Божою любов’ю. Митрополит Андрей Шептицький наголошував на важливості катехитичного служіння самих мирян у проголошенні Слова Божого. Мирянин, отримавши богословську освіту декрет єпископа, допомагає священикам проголошувати Євангеліє.

Катехизація дорослих – центральне питання сьогодення. Молодь ще катехизуємо, а про ефективну катехизацію дорослих забуваємо. Дуже багато маємо охрещених, але не навчених жити Правдою Божою. І тому люди кажуть: “Бог один. Ми віруємо в Бога. Нам байдуже до якого храму ходити”. Така позиція дозволяє приспати сумління, але вимагає поставити свічку в храмі і на роботі займатися корупцією.

Священик має бути зацікавлений в активній участі парафіян у розвитку парафії. В цих групах люди допомагають один одному утверджуватися у вірі через добрі діла. З іншої сторони, священик повинен дати цим групам добрий провід, щоб привести їх до Христа, щоб вони не загубилися у великій кількості конфесій і новітнього сектантства.”

По закінченню Служби Божої присутні вчителі християнської етики склали присягу, в якій обіцяли ревно виконувати своє катехитичне служіння на Славу Божу.

Після присяги Кир Василій вручив грамоти, в яких благословив катехитів для праці на означеній території, а також пригадав, що кожен охрещений повинен нести приклад цього служіння у своєму повсякденному житті: “Щиро дякую катехитам за Вашу віддану працю, бо вона допомагає багатьом прийти до Христа й пізнати Його навчання. Щиро дякую всім за Ваше служіння, а також сестрі Кларі за її невтомну працю та організацію цього служіння в Коломийсько-Чернівецькій єпархії”

На завершення владика уділив всім присутнім своє архієрейське благословення та запросив до спільного фото на сходах величного собору Преображення Христового.

Після урочистої частини відбулись засідання, на яких священики та монахині нашої єпархії доповідали про роль та розвиток катехитичного служіння у Вселенській Церкві та нашій єпархії зокрема.


Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії

Події