У Коломиї стартував “Мистецький собор”

У Коломиї стартував “Мистецький собор”

19 травня мистецькою акцією “Мистецький Собор” розпочали підготовку до відзначення п’ятої річниці освячення Катедрального Собору Преображення Христового, що знаходиться у Коломиї, пише “Дзеркало Коломиї”.

“Мистецький собор” отримав благословення та підтримку Правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василія Івасюка. “Цей мистецький проект є важливим в цей час, адже він несе добро і мир”, – наголосив владика Василій.

У стінах найбільшого на Західній Україні собору виступив наш краянин, оперний співак Микола Губчук  у супроводі струнного квартету.

Ініціаторами відзначення річниці у такий творчий спосіб стали ГО “Спілка художників “Коло-Ми-Я” (голова Володимир Бойків), мистецький центр “Світовид” (голова Михайло Бережницький) та культурологічний проект “Коломия – наше місто” (засновник адвокат Михайло Петрів).

Отож сьогодні, 19 травня, “Мистецький Собор” розпочався з пленера та майстер-класу Володимира Бойківа, які відбулися на площі перед собором і тривали протягом дня.

 “Запрошуємо до участі художників, фотомитців, скульпторів, письменників, поетів, композиторів й усіх творчих людей-митців, в широкому розумінні цього слова, для створення образу Собору у своїх творах. Упродовж наступних трьох місяців Собор стане натхненням для усіх митців, не тільки Коломиї, але і всієї України, хто бажає взяти участь в “Мистецькому Соборі”, – розповів адвокат Михайло Петрів.

Голова “Спілки художників “Коло-Ми-Я” Володимир Бойків наголошує, що ця мистецька акція має на меті об’єднати усіх митців задля миру та любові.

“Ця акція має на меті об’єднати митців задля миру та любові і щоб разом ми у своїх творах показали, яке прекрасне наше місто”, – сказав художник.

Серед учасників пленеру був і уродженець Коломиї, а нині – львів’янин, художник Андрій Крицун, який виконував свою роботу у техніці аля-прима.

“Це цікаво працювати тут і вже, це пленер, пряма дія з об’єктом. Це набагто цікавіше, ніж писати з фотографії. Виконую роботу у техніці аля-прима, зі смаком і з душею. Радо відгукуюся на запрошення з рідного міста”, – зазначив А. Крицун.

Полотна із зображенням собору створювали художники Емілія Бережницька, Катерина Григорович, Стефанія Коренюк, Тетяна Пнівчук, Микола Семеняк, Олег Лобурак, Марія Лобурак, а також студенти коломийських коледжів.


Автор: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК
Джерело: http://diocese.ko.if.uaПодії