Проща до Унева

Проща до Унева

20-21 травня 2017 р. Б. відбулася  XXIV Міжнародна молодіжна піша проща до Свято-Успенської Унівської Лаври Студійського уставу з нагоди свята Унівської  чудотворної ікони Матері Божої. На ній мали змогу побувати парафіяни Катедрального Собору Преображення Христового, а саме: спільнота «Преображення» та МХО «Діти Світла» на чолі з о. Віталієм Маруком.

Суботнього вечора, о 21:00, коли вже площа навколо монастиря заповнилась людьми, розпочався Відпуст із Вечірньої з Литією. В цей же час священики сіли до сповідальниць для того щоб дарувати вірним святу Тайну Примирення. Опісля Вечірні, відслужили Воскресну Утреню,після котрої всіх мирян пригощали теплим чаєм.

О 3:00 відбувся похід зі свічками на Чернечу гору, де відправили Панахиду. Опісля була Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Мілан (Лах). Завершилось все водосвяттям з окропленням  усіх присутніх свяченою водою та молитвою над хворими.

Владика Мілан, проповідуючи до молоді, яка здійснила паломництво, розважав над текстом Євангелія про зцілення сліпородженого чоловіка. Зокрема, єпископ порушив проблему конфлікту між поколіннями, закликаючи молодь до «спілкування зі старшими людьми, щоб перейняти їхню мудрість життя».

 «Батьки нам давали те, що було потрібним для нашого життя, а Бог нам дає те, що є потрібним для нашого спасіння. І сьогодні в Євангелії ми бачили, що той чоловік отримав зір, щоб не тільки бачити світ довкола, але ясно бачити Спасителя. І це є те, що нам потрібно просити. Господи, відкрий мої сліпі очі! Ісусе, ми хочемо бачити все, що нам потрібно», – звернувся до паломників проповідник, акцентуючи на мудрості особистих прохань і вартості речей, потрібних для спасіння.

По завершенню молитовних чувань всі з бадьорим духом та гарним настроєм повернулись до дому, в очікуванні наступних відвідин Унівського монастиря.

Автор: Марина Островська

Події