Молитва за спочилими архієреями

Молитва за спочилими архієреями

12 липня вся Східна Церква вшановує пам'ять Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла. З нагоди цього празника в Катедральному соборі Преображення Христового відбулася урочиста Свята Літургія, яку очолили – адміністратор храму о. Володимир Білослудцев та о. Роман Малярчук.

У проповіді о. Володимир зазначив: «Святі апостоли Петро і Павло вважаються найбільшими проповідниками Церкви. Проповідування Євангелія було основним обов’язком апостолів, завданням всього їхнього життя. Однак це завдання не тільки апостолів. Кожен християнин також повинен проповідувати Божу науку ближнім. Ми не мусимо виголошувати словом релігійні промови, але можемо робити це добрими вчинками, прикладом життя – свідчити Божу любов ближнім. Ця потреба і обов’язок випливає передусім з таїнства хрещення, а також з заповіді любові. Бо коли ми робимо вчинки любові і милосердя ближнім, тим самим виявляємо їм Божу любов і милосердя і таким чином проповідуємо Ісуса Христа». Також священик згадав і про апостолів нашого часу, великих мужів Церкви – блаженної пам’яті ісповідника віри Архиєрея Павла (Василика) і Владики Миколая (Сімкайла). Адже, у часи, коли наша Церква була у підпіллі, вони не зламалися під тиском радянської системи, проповідували Боже слово між людьми і тим самим ширили Христову віру по всьому світі і до кінця залишились вірними Українській Греко-Католицькій Церкві.

Після Святої Літургії парафіяни Катедрального собору процесійно вийшли до могили Владики Павла, де священики відслужили панахиду за спочилими Архиєреями Павлом і Миколаєм. Адже 12 років тому – 12 липня 2005 р. Б. відбулася Архиєрейська Хіротонія Владики Миколая, а 13 липня відбулася інтронізація Архиєрея на єпископа-ординарія Колмийсько-Чернівецької єпархії у Соборі Архистратига Михаїла м. Коломиї.

На панахиді були присутні родичі Владики Павла. В кінці всі спільно помолилися за упокій спочилих Архиєреїв.

      Автор – Квітослава Мадерук

Події