Велика Вечірня з Литією з нагоди п`ятої річниці освячення Собору

Велика Вечірня з Литією з нагоди п`ятої річниці освячення Собору

18 серпня в катедральному соборі Преображення Христового м.Коломия розпочались святкування з нагоди  п`ятої річниці освячення Собору. Велику Вечірню з Литією очолив правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Василь (Івасюк), якому співслужили адміністратор храму о. Володимир Білослудцев, о. Сергій Триф’як, о. Роман Малярчук, о. Віктор Прийдун та о. Віталій Марук.

У своїй проповіді під час Вечірньої кир Василь звернувся до всіх присутніх з духовною наукою про Преображення на горі Тавор. “Своє Божество Ісус приховував під виглядом тіла, затаював свою славу перед людським оком, а на горі Тавор Господь являється апостолам — тим, ким справді був — Богом. Христос вважав себе найменшим з-посеред людей і тому з серцем наповненим любов’ю, умивав ноги апостолам у Великий Четвер. Ніхто з нас не перевищить Господа служінням та смиренням. Таємниця Преображення міститься у словах: ”Це — мій улюблений Син, що його я вподобав: його слухайте”(Мт. 17,5). Ці слова, почуті учнями на горі Тавор, заново перемінюють життя. Побачене апостолами обличчя Ісуса сяюче, як сонце і вбрання біле, як сніг, стали підтвердженням слів Бога отця. Отже, могутнє таворське світло перемінює життя від тієї миті, коли людина повністю довіряє себе Богові”, - сказав архієрей

По завершенню богослужіння прафіяни змогли приступити до мирування, яке уділив владика та зробити спільне пам’ятне фото.

Джерело: прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії

Події