В день Преображення Господнього та п’яту річницю освячення собору святкові урочистості очолив владика Василь(Івасюк)

В день Преображення Господнього та п’яту річницю освячення собору святкові урочистості очолив владика Василь(Івасюк)

19 серпня в катедральному соборі Преображення Христового, відбулась урочиста Архиєрейська Літургія з нагоди храмового празника, яку в співслужінні місцевого духовенства очолив владика Василь(Івасюк), єпископ Коломийсько-Чернівецький. У цей день священики й вірні парафії святкували також 5-ту річницю освячення Собору.

Під час богослужіння до вірних з пастирським словом звернувся владика Василь. Проповідник наголосив, що Преображення Господнє — це одна з найбільш знаменних подій в земному житті Ісуса. “Христос протягом свого земного життя показав себе людиною. Хоча, незадовго перед своїми страстями, Спаситель у події Преображення на горі Тавор проявляє Свою божественність. Господь прагнув показати учням своє божество, щоби зміцнити їхнє духовне життя, коли настануть часи страждання, розп’яття і поховання. Подібно, людина у житті падає під тягарем гріхів і встає за допомогою особистого преображення, набуваючи глибокий досвід Бога. Досвідом Бога називаємо покликання до святого і праведного життя і мудру передачу його іншим людям. Христос показав на горі Тавор, як має сяяти праведне життя людини, перемінене силою таворського світла, незалежно від тих чи інших обставин життя”,- сказав єпископ.

З нагоди святкування п’ятої річниці освячення Собору Високопреосвященний владика вручив пам’ятки усім меценатами, доброчинцям і парафіянам за значний внесок у розбудову храму.

Опісля Арихиєрейської Літургії, відбулося освячення цьогорічного щедрого врожаю плодів літа, які вірні принесли до Церкви в святково прибраних кошиках.
Із Божим благословенням, яке уділив парафіянам владика Василь, коломияни понесли освячені дари плоди до своїх осель, рідних та друзів.

Урочистості святкування продовжились у центрі міста. Владика взяв участь у відкритті пам’ятної дошки першому українському війту, що відбулось біля міської ратуші. Далі коломияни та гості міста рушили святковою ходою від пам’ятника І.Франка до міської ратуші, де відбулось офіційне відкриття Дня міста. Розділити радість святкування і благословити захід запросили духовенство.

Звертаючись до присутніх, Преосвященний Владика Василь (Івасюк) привітав усіх коломиян та гостей із величним дванадесятим святом – Преображенням Господнім та Днем міста, наголосивши на тому, що сьогоднішні урочистості мають бути часом подяки Богові. Адже “Господь щедро обдарував наше місто талановитими людьми, котрі своїми творчими стараннями і важкою працею прославляють Україну в цілому світі. Саме за Божим благословенням та відповідальною працею наших земляків виросла Коломия з її численними храмами, міськими, культурними та житловими спорудами. Тож закликаю всіх плекати в собі ті Божі дари і так будувати Україну!”

Після вітальних промов народних депутатів, очільників міста та делегатів з Польщі продовжилась святкова концертна програма.

Джерело: прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії

Події