Преосвященний єпископ Василь(Івасюк) поблагословив відкриття виставки “Мистецький Собор” у Коломиї

Преосвященний єпископ Василь(Івасюк) поблагословив відкриття виставки “Мистецький Собор” у Коломиї

19 серпня у великій виставковій залі картинної галереї Мистецького центру “Світовид” відбулося відкриття мистецької виставки “Мистецький Собор” на якій представлено творчість пʼятидесяти пʼяти митців з Коломиї, Калуша, Долини, Івано-Франківська, Львова, Риму, Манхайму (Німеччина) та Ополе (Польща) – картини художників, світлини фотомитців та витвори творчих людей-митців, які упродовж трьох місяців, розпочинаючи від 19 травня 2017 року, писали на своїх полотнах Собор та створювали його образ в інших творах. Проект вдалося реалізувати за ініціативи ГО “Спілка художників “Коло-Ми-Я” (голова – Володимир Бойків), Мистецького центру “Світовид” (голова – Михайло Бережницький) та Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (засновник – адвокат Михайло Петрів).

В урочистому відкритті виставки взяли участь: організатори пленеру, представники влади та мистецьких організацій. Розпочалjcm дійство з виконання духовної пісні гуртом “CREDO”. Після чого захід урочисто відкрив ініціатор мистецького пленеру Михайло Петрів, який щиро подякував митцям та співорганізаторам за чудову нагоду для коломиян та гостей міста переглянути роботи, що передають повноту величі головної окраси міста.

В свою чергу владика Василь Івасюк благословив відкриття виставки, а також підкреслив, що такий задум є оновленим буттям – “кайросом”. Адже посвячення Собору це подія п’ятирічної давності, яка віднайшла відлуння в майбутньому і діткнулась пензлика плеяди митців, витвори яких сьогодні споглядаємо.

“Пройшов час, дещо призабулося, багато змінилося, однак величавість Собору й далі милує око коломиян та гостей міста. Відтворюючи образ Собору на своїх полотнах, митці “ввійшли” в живу річку мистецтва і потягнули за собою інших. Без сумніву, можна висловитися словами письменника Олеся Гончара, що за цей час атмосфера біля нашої святині була і є особливою: “вона мовби зачаклована видивом собору, заслухана німої музики його округлих, гармонійно поєднаних бань, наростаючих ярусів, його співучих ліній… “,- процитував владика.  Після чого зі словами щирої вдячності єпископ звернувся до  ініціаторів проведення “Мистецького собору”,  кожного його учасника та всіх, хто спостерігав за робою мистців і різними способами підтримував їх.

Окрім того всіх митців нагородили подячними грамотами, а кращих відзначили цінними подарунками. Відбір кращих полотен провів мистецтвознавець Леонід Мельник. Серед художників кращими стали: Володимир Бойко, Володимир Грималюк, Пнівчук Тетяна та Вінтоняк Галина.

Від себе мистецтвознавець Леонід Мельник додав: “Мене дуже тішить, що митці центром своєї творчості вибрали саме Собор. Сьогодні декілька людей питали мене чому так багато на виставці священиків. Тож зараз хочу відповісти для всіх: за своє довголітнє існування цивілізація перш за все повинна завдячувати Церкві. Християнство було тією основою, на якій будувалася світова культура, в тому числі і українська. Якщо ми візьмемо живовис, то в Україні він був під патронатом Церкви. Без Церкви, без християнства не побудовано жодної галузі нашої культури. Тому єднання духовенства з учасниками виставки є не тільки бажаним, а й необхідним, адже без Церкви ми стоятимемо на порозі “розмивання” нашої культури. Доки буде Церква, доти існуватиме культура.”

Зазначимо, що це не єдині нагороди, так як комісії мистецьких організацій, міський відділ культури та Коломийсько-Чернівецька єпархія також відібрали й нагородили кращих авторів.

Після офіційного відкриття шанувальники мистецтва переглянули представлені творчі роботи та мали можливість поспілкуватися з її авторами.

Наприкінці присутні спільно заспівали “многоліття” організаторам, митцям та всім, хто спричинився до реалізації виставки.

Джерело: прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії

Події