Всецерковна катехитична конференція у Львові

Всецерковна катехитична конференція у Львові

     29–31 серпня у Львівській духовній семінарії Святого Духа відбулася Всецерковна катехитична конференція за участю катехитів з Аргентини, Бразилії, Європи, Канади та США. Захід пройшов з ініціативи Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ та Катехитично-педагогічного університету УКУ.
      Участь у  заході взяв Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, який очолив Архиєрейську Божественну Літургію для учасників конференції та звернувсяся до них із пастирським словом. Він пригадав, що Катехизм уже переклали різними мовами, зокрема португальською, російською, англійською, майже готовий текст його перекладу на іспанську і розпочинається німецькою. «Катехизм є елементом єдності УГКЦ, бо де би ми не жили, він дає нам розуміння Божого Таїнства, пояснюючи всій нашій Церкві спосіб нашого богопочитання. Тобто допомагає всім нам однаково сповідувати нашу віру», − вів він далі. Катехизація повинна бути одним із пріоритетів парафіяльного життя і служіння, також необхідно думати і про те, як допомогти людям цей Катехизм для себе відкрити.
      Співслужили з Блаженішим Святославом Гліб Лончина (єпископ Української Греко-Католицької Церкви, єпарх Єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні, апостольський візитатор для українців греко-католиків Ірландії) та  Петро Стасюк (єпарх для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ).Також взяв участь у конференції Діонісій Павло Ляхович (єпископ Української Греко-Католицької Церкви, апостольський візитатор для українців-католиків в Італії та Іспанії, титулярний єпископ Еґнатії).
      Своїми думками, про особливе місце Святого Письма у катехитичному служінні, поділився доктор біблійних наук о. Іван Січкарик з Тернополя.
      Метою конференції є підсумок розвитку катехитичного служіння за останні шість років, після видання Катехизму УГКЦ, формування пріоритетів і напрямків розвитку катехизації на наступні роки,адаптація наявних катехитичних програм до нового Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха» та сучасні потреби суспільства.
      Протягом днів конфренції звучали доповіді про Катехизм УГКЦ, значення Святого Письма в катехитичному служінні, Літургію та особливості катехитичного служіння в єпархіях УГКЦ за кордоном та в Україні й інші.
      Крім цього, відбулися представлення книг міжнародного біблійного коментаря, представлення напрацювань Катехизму для молоді «Ми йдемо з Христом».
      Представниками від Коломийсько-Чернівецької єпархії були с. Єремія (Іванишин) СНДМ – голова катехитичної комісії КЧЄ УГКЦ та  п. Любов Іванків – катехит Катедрального собору Преображення Христового м.Коломиї.

Події