“Кожен, хто скуштує воду оцю стане чистим”, - владика Василь (Івасюк)

“Кожен, хто скуштує воду оцю стане чистим”, - владика Василь (Івасюк)

Сьогодні парафіяни Катедрального собору Преображення Христового м.Коломиї урочисто відсвяткували Хрещення Господнє.

З нагоди свята владика Василь (Івасюк) очолив богослужіння, які розпочались чином Великого повечір’я з Литією. Опісля єпископ відслужив Утреню та очолив Архиєрейську Літургію Івана Золотоустого у співслужінні священиків собору.

У своєму слові до вірних владика зазначив, що сьогоднішнє свято є об’явленням Бога над водами Йордану. “Святе Письмо дуже виразно пише: “Ісус прибув із Галілеї на Йордан” (Мт. 3,13), щоб отримати хрещення від Івана. Власне хрещення Ісуса прийняте від людини - це вияв безмежної покори Спасителя перед Богом Отцем і цілим світом. Господь прирівняв себе до всіх інших людей, котрі входили у воду до Івана і приймали хрещення. Занурення у воду змиває гріх, а нам повертає благодать. Людина охрещена зодягається у нетлінний одяг Христа і може сказати з апостолом Павлом: “Живу вже не я, а живе в мені Христос” (Гал.2,20)”

На завершення єпископ привітав присутніх зі святом, після чого було виголошено многолітня Папі Франциску, Блаженнішому Святославу, єпископату, кліру та всьому українському народу.

Після Літургії відбулося мирування. Далі віряни вийшли на подвір’я храму, де відбулось освячення води. Скоштувавши воду, владика сказав: “Кожен, хто скуштує воду оцю стане чистим. Адже вона не лише омиває наше тіло ззовні, а й виносить бруд з душі, що всередині”

Джерело: прес-служба єпархії

Події