Вітання для вірних та гостей Катедрального собору з нагоди Воскресіння Христового

Вітання для вірних та гостей Катедрального собору з нагоди Воскресіння Христового

„Сьогодні спасіння світові видимому і невидимому. Христос воскрес із мертвих , - і ви воскресніть з Ним …”
(Святий Григорій Богослов)
Цього світлого недільного дня наша Українська Греко-Католицька Церква святкує найбільше і найвеличніше свято у церковному році – Великдень, Воскресіння Ісуса Христа з мертвих.
Воскресіння Христове несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу. Воскреснувши з мертвих, повернувшись до життя, Ісус Христос засвідчив цим свою перемогу над силами смерті, темряви, зла. А основою цієї перемоги є Божа любов. Саме з любові до нас – людей Ісус прийшов у цей світ і прийняв людське тіло, з любові до нас прийняв страждання і смерть на хресті, і з любові Він воскрес третього дня, щоб ми воскресли разом з Ним до нового, вічного життя.
Ісус Христос, проливши кров на хресті, цим засвідчив свою безмежну любов до людей і випросив нам в Отця прощення гріхів. Тому любов має силу берегти і захищати наше життя від всякого нещастя. Справжня любов має силу перемінити найбільший душевний смуток у велику радість свободи і волі в день Воскресіння Христа. Саме любов, – Божа любов має силу воскресити людську душу, омертвлену навіть найбільшим гріхом. Гріхи всього людства стали причиною смерті Божого Сина, та любов до людей воскресила Його до нового життя.
Великдень – це певна запорука нашого воскресіння для щасливого вічного життя. Як Христос воскрес, так і ми колись воскреснемо для нового світлого й вічного життя. Сам Христос запевняє нас: “Бо надходить час, коли всі, хто у гробах, голос Його [Сина Божого] вчують, і вийдуть ті, що чинили добро, на воскресіння життя. А ті, що зло чинили, – воскреснуть на суд… Така бо воля мого Отця, щоб кожен, хто Сина бачить і вірує в Нього, жив життям вічним і щоб я воскресив його останнього дня” (Йо. 5, 28-29 і 6, 40).
Відкриймо сьогодні Богові свої душі, просімо наповнити їх духовною силою і надією, дякуймо Господу Богу за те, що у дні випробувань ми відчували його захист і підтримку. Адже в найскладніші часи ми непохитно вірили – Господь не залишить нас. І саме Великдень нагадує нам про духовне відродження, яке потрібне всім нам, всьому нашому українському багатостраждальному народові. Нехай ця радісна подія утверджує наші переконання про те, що терпіння нагороджуються перемогою, а чесне життя увінчується славою.
Щиро бажаємо всім душевної чистоти і гармонії, миру та спокою у ваших родинах. Нехай чудо Воскресіння Христового надихає нас на добрі та праведні справи. Нехай Пасхальне свято стане для кожного початком нового, кращого життя. Нехай Божа милість та благословення супроводжують вас у житті, а мир, любов та злагода запанують у Ваших оселях. Нехай радісні Пасхальні дні покладуть благодатні початки нових перемог і звершень на Вашому життєвому шляху.
Христос воскрес! Воістину воскрес!
Адміністратор Катедрального собору Преображення Христового –
о. Володимир Білослудцев та священики храму

Події