Різдвяне привітання настоятеля собору

Різдвяне привітання настоятеля собору

«Слава во Вишніх Богу, на землі мир,
в людях благовоління»

    Сьогодні світло Вифлеємської Зорі сповістило нам величну новину, на яку світ чекав тисячоліттями, новину, яка і досі вселяє в наші душі надію, мир і душевний спокій. У місті Вифлеємі, в убогій стаєнці народилося Дитятко, Син Божий, посланий нам на спасіння. «Так бо Бог полюбив світ, що і Сина свого Єдинородного віддав, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне».
    Таїнство Різдва, що є світлом та радістю, ставить виклик і хвилює, бо є, одночасно, таїнством надії і таїнством смутку.
Воно носить в собі присмак смутку, адже Йосифа і Марію зустріли зачинені двері тому Ісус нарордився в убогій стаєнці, Його поклали в яслах, «тому що не було для них місця в заїзді». Ісус народжується відкинений деякими і байдужий для ще більшої кількості людей. Також і сьогодні можна зустріти ту саму байдужість, коли Різдво стає святом, в якому головними особами замість Нього стаємо ми.
    Але Різдво, насамперед, є святом надії, адже, не зважаючи на нашу пітьму, знову сяє Боже світло. Його світло не лякає; Бог, народився між нами убогим і слабким, як один із нас. Народжується у Вифлеємі, що означає «дім хліба». І цим Він хоче нам сказати, що народжується, як хліб для нас; народжується, аби дати нам Своє життя; приходить у наш світ, аби принести нам Свою любов. Він прийшов годувати й служити.
    Нині Воплочене Слово стукає до дверей серця кожного з нас. У ці урочисті різдвяні дні особливо відчутно, як наполегливо Христос продовжує прямувати до кожного з нас, аби вивести нас на світло євангельської дороги. Господь, прийнявши тіло безпорадного Немовлятка, відкриває перед нами вічну радість простоти, щирості, довіри, відкритості. Він очікує від нас мудрої рішучості до зустрічі. Вслухаймося в Його слово! Радіючи Його приходові в світ, розчиняймо перед ним двері свого серця й, прийнявши Христа, ніби три східні мудреці, складімо перед Ним дари свого серця – добро, любов та милосердя.
   Тож щиро вітаю кожного з величним святом - Різдвом Христовим! Нехай Ісус, що сьогодні народився у Вифлиємських яслах, завжди народжується у наших серцях, повсякчас огортає своєю любов"ю, особливо тих, хто її найбільше потребує. Нехай у ці різдвяні свята кожен з нас вповні відчує себе улюбленою Божою дитиною.
    Хай благодать Господня завжди перебууває поруч з Вами, зігріває душу радістю і спокоєм, скріплює і допомагає творити добрі справи на славу Божу, а світло Різдвяної зорі хай освітлює Ваш життєвий шлях, вказуючи правдиву дорогу до Христа!
     Нехай усюди лунають радісні колядки, звіщаючи людям Різдво Христове!
    З молитвою і благословенням, отець Володимир Білослудцев.

Події