Христос Воскрес! Великоднє привітання настоятеля Катедрального собору о. Володимира Білослудцева

Христос Воскрес! Великоднє привітання настоятеля Катедрального собору о. Володимира Білослудцева

«Гріб порожній – Він воскрес!»
Коли минула субота, вночі, на третій день після своїх страждань і смерті, Господь Ісус Христос силою Свого Божества ожив, тобто воскрес із мертвих. Тіло Його людське преобразилося. Він вийшов з гробу, невидимий для сторожі, не відваливши каменя, не порушивши синедріонової печатки. Від цієї миті воїни, самі не знаючи того, охороняли порожній гріб.
Безмежна радість мусила наповнити серця побожних Христових учениць, жінок-мироносиць, коли вони, прийшовши до гробу помазувати мертве тіло дорогого Учителя, почули від ангела питання: «Ви шукаєте Ісуса розп'ятого? Його тут нема. Він воскрес!» (Мр. 16, 6).
Христос своєю смертю, її ж переміг, показавши цим, що смерть – це не кінець. Кінець – це життя, Його життя і наше життя через Нього і в Ньому. Наше існування має повноту краси, тайни, благословення більшу за ту, про яку найбільші мрійники не насмілювалися мріяти. Христос, наш Господь, Воскрес!
Наша Церква підкреслює цю радість з нагоди Христового воскресіння, співаючи на всіх богослужбах на початку та на кінці цілого великоднього періоду, від Пасхи до Вознесіння: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував».
Воскреслий Христос сказав двом апостолам на дорозі до Емаусу, щоб мали відвагу‚ і запевнив, що Ісус Христос переміг світ. Ми не повинні боятися долати перешкоди в пошуку життя за Доброю Новиною. Ми покликані бути життєдавцями. Ми покликані жити як великодні люди – люди надії. Надія закликає нас підніматися над собою, долати свої особисті перепони і йти далі з вірою в Воскреслого Христа! Христове воскресіння віддзеркалюється в нашому житті, коли ми відважно працюємо над нашим спасінням і задля спасіння інших, коли ми прагнемо, щоб усі були з Богом.
Господь є живий і бажає, щоб Його шукали між живими. Після зустрічі з Собою Він запрошує кожного нести пасхальне звіщення, пробуджувати та воскрешати надію в серцях, обтяжених смутком, у тих, кому важко відшукати світло життя. Цього сьогодні дуже потрібно. Забувши про себе самих, ми, як радісні слуги, покликані звіщати Воскреслого своїм життя та через любов. В протилежному випадку будемо просто міжнародною структурою з великою кількістю послідовників та добрими правилами, але нездатною дарувати надію, якої спрагнений світ.
Христос відкотить гріховний камінь від наших душ, якщо ми тільки забажаємо! Приймімо Христове світло до темної й зболілої душі! Приймімо воскресіння, встаньмо з мертвих, бо Господь оживляє всіх нас! Лише, Христос, єдина наша надія, сила, допомога і спасіння. Тільки цілковито довірившись Йому, будемо спасенні благодаттю Божою заради Нього, нашого правдивого пророка, первосвященика і царя. Тож склавши цілковиту надію, у всьому, на нашого воскреслого Христа, ми будемо найщасливішими з усіх людей.
Радіймо, усі  цим великим святом! Наповнюйся ним не тільки розмовами про воскресіння, але глибоким роздумуванням над цими безсмертними правдами та переміною свого духовного життя!
Усім бажаю повторити Христові слова: Мир вам! Бажаю спокою вашим душам, рівноваги у труднощах, довіри до Бога та великої любові до нього! Вчімося тепер воскресати через тайну Покаяння, щоб незабаром у вічності навіки жити у радості з воскреслим Христом! Радісних і Богом благословенних великодніх свят!
Христос воскрес і ми незабаром воскреснемо!
Христос Воскрес!
Воїстину Воскрес!
                                                                                                                                                                                                                                                                       Настоятель Катедрального собору о. Володимир Білослудцев та священнослужителі.

Події