У Коломиї задзвеніли освячені дзвони карильйону

3 серпня візит Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава до Коломиї відбувся з нагоди освячення новозбудованої дзвіниці з карильйоном, яка є третью в Україні.

Історія теперішнього парафіяльного храму святого Йосафата в Коломиї розпочинається з 1775 року. Від самих початків споруда, побудована в стилі бароко, була римо-католицьким костелом Діви Марії. Поруч з ним розташовувалась п’ятиаркадна надбрамна дзвіниця, від якої згодом не залишилось ні сліду. З приходом радянських богоборців в 1970-х роках дзвіницю та верх костелу було знесено. Так впродовж свого існування храм ще кілька разів до невпізннання змінював свій зовнішній і внутрішній вигляд. Після руйнувань на тривалий час тут розмістився дитячий магазин “Каштан” і лише в 1991 році приміщення, за стараннями теперішнього пароха о. Володимира Касіяна, приміщення було передано Церкві. З того часу греко-католицька громада доклала чималих зусиль, щоб відновити храм, втім про колишню дзвіницю тут все ще нагадували старі світлини.

Ідея відбудови монументальної споруди з наближенням до її первинного вигляду належала БФ “Покуття” з ініціативи коломиянина, народного депутата Андрія Іванчука. У березні 2019 року на місці будівництва було закладено капсулу, а вже, за більш ніж, 4 місяці в Коломиї постала нова візитівка краю.

У день освячення дзвіниці коломияни зустрічали Блаженнішого Святослава під сурми трембіт. На освячення карильйонної дзвіниці зібралось численне духовенство Коломийської єпархії спільно з правлячим архиєреєм кир Василієм Івасюком. Завітав на урочисту подію також митрополит Івано-Франківської Архиєпархії Володимир Війтишин, перший волинський екзарх УГКЦ Йосафат Говера та єпископ Чернівецький Йосафат Мощич.

У столиці Покутського краю – Коломиї Главу і Отця УГКЦ щиро привітав Преосвященний владика Василь Івасюк.

“Ваше Блаженство! Ви прибули на запрошення вірних освятити дзвіницю з карильйоном, які збудував і передав для нашої УГКЦ та громади міста п.Андрій Іванчук. Рівночасно просимо благословити Коломийську єпархію на успішний розвиток, утвердити всіх мирян у вірі Христовій, отриманій українським народом при хрещенні за часів Володимира Великого, а особливо просимо звернутися з повчальним батьківським словом до дітей, молоді і всіх мирян”, – звернувся владика.

Спільно з духовенством Блаженніший Святослав відслужив Чин освячення дзвіниці, після чого привітав присутніх вірян, які прибули до Коломиї, щоб разом розділити радість такої великої події.

Патріарх зізнався, що скучив за Коломиєю, адже востаннє тут був чотири роки тому. Відновлення дзвіниці він назвав чудовою нагодою, щоб вкотре зустрітися.

“Церковний дзвін  є голосом Божим, який часто невидимий, але може бути почутий. Слово Боже, яке доручає сьогодні Церкві голосити наш Спаситель тут, у вашому місті, отримує свій новий інструмент. Як багато сьогодні голосів стукають у наші вуха і як важливо серед цього дочасного гамору, який швидко мине, почути істинний голос”, – мовив Блаженніший Святослав.

Також Глава і Отець УГКЦ зазначив, що дуже б хотів аби значення тих хвилин, з нагоди посвячення дзвіниці, коломияни та всі присутні пам’ятали в майбутньому.

“Нехай ці дзвони будять наше сумління! Нехай дадуть можливість нашому вухові, серед гамору щоденного життя, почути єдиний голос, до якого направду вартує прислухатися – голос Божий. Ми повинні йди за цим голосом, його триматися і мати як свій життєвий компас. І тільки тоді, будьте певні, що сила Божого Слова, яким небеса утвердилися, яким Господь покликав з небуття до буття усе сотворіння, сила того Слова, яким Христос воскресав і воскресає сьогодні померлих – стане непереможною силою життя нашого народу. “Господи, говори –слуга твій слухає”, – свого часу сказав пророк. А ми сьогодні тут в Коломиї кажемо до Тебе, наш Спасителю, наш Боже і Творче, промовляй –  Україна слухає”.

Наостанок Блаженніший зауважив, що всі знають Коломию як писанкове місто. Однак з новою дзвіницею, яка вже стала візитівкою міста, патріарх побажав, щоб всі почули ще й про співочу Коломию, яка “співає Божим гласом”.

По завершенню свого візиту очільник греко-католиків відвідав Катедральний собор Преображення Христового, де помолився на могилах покійних архиєреїв єпархії кир Павла Василика та кир Миколи Сімкайла.

Джерело: прес-служба єпархії