Урочисте богослужіння Різдва Христового у Коломиї

Урочисте богослужіння Різдва Христового у Коломиї

“Різдво Твоє, Христе Боже наш, засвітило світові світло розуміння”— звучать слова тропаря в часі Різдвяної Літургії, що звіщають духовну радість парафіян, які відчувають присутність Бога поміж себе.

У день великого свята для всього християнського світу – Різдва Христового єпископ Коломийський кир Василій Івасюк очолив святкові богослужіння у катедральному соборі Преобжаження Христового м.Коломиї. Спільно з духовенством собору владика відслужив Велике Повечір’я з Литією, Утреню, а відтак очолив Божественну Літургію.

У своєму різдвяному посланні до вірних Коломийської єпархії кир Василій нагадав про сенс сьогоднішнього торжества:“Діва Марія народжує у Вифлеємі Еммануїла, “що значить: З нами Бог” (Мт.1:23). Бог Отець подарував людям Сина, щоб той, хто повірить в Нього мав життя вічне (пор.Ів. 3:16). Ця подія відновлюється кожного року у святкових Богослужіннях співом “З нами Бог, розумійте народи і покоряйтеся, бо з нами Бог”.

Також упосланні владика звертає особливу увагу на Євангеліє від Івана, в якому знаходимо рядки: “І Слово сталося тілом, і перебувало між нами”(Ів. 1:14). Архиєрей пояснює, що ці слова щоразу вселяють надію на прощення і спасіння людства.

Наостанок, у цей особливий час, кир Василій попросив вірян згадати в своїх молитвах тих, хто перебуває далеко від рідної домівки, воїнів української армії і всіх потребуючих. “Нехай радісна звістка про народження Христа однаково проймає всіх людей доброї волі”, — наголосив єпископ

Далі адміністратор собору о. Володимир Білослудцев зачитав декрет, за яким сотрудника храму о. Віталія Марука було нагороджено високою церковною нагородою за ревне служіння – жовтим ієрейським хрестом. Також найвищу нагороду  Ватикану — Орден Святого Сильвестра за вагомий внесок у розбудову Церкви вручили депутату Івано-Франківської обласної ради, старості хору катедрального собору “Світло Тавору”, меценату Богдану Станіславському..

Завершилась Літургія спільним прославленням новонародженого Христа колядою “Нова радість стала”.

Довідка про орден: Орден Святого Сильвестра (повна офіційна назва – Папський Лицарський Орден св. Сильвестра Папи) – державна нагорода Ватикану (Святого Престолу).

Призначений для нагородження мирян, які мають заслуги перед католицькою церквою і Святим Престолом. Нагородження проводиться, в основному, за професійні заслуги, насамперед у галузі науки, літератури, мистецтва. Орденом можуть нагороджуватися як католики, так і представники інших конфесій.

Джерело: пресслужба єпархії

Події