“Країна Голокосту і Бабиного Яру повинна молитися разом з митарем за навернення ворога, котрий у нас стріляє”, — владика Василь Івасюк

Недільне богослужіння, 9 лютого, у Катедральному соборі м. Коломиї очолив Преосвященний владика Василій Івасюк. Після прочитання Євангелії про Митаря і Фарисея, єпископ звернувся до вірних  із проповіддю на тему покаяння.

“Митник, зупинившись біля порогу храму, проливав сльози покаяння, бив себе в груди. Уста його мовчали, але із серця виходив безмовний крик: “Боже, змилуйся надо мною грішним!” (Лк. 18:3). Він бачив багаточисельні свої гріхи, як піску на морському березі, бачив свої гріхи подібні до пагорбів і високих гір… Погляд фарисея у храмі відразу зупинився на митникові і здригнувся від гидоти його гріхів так, як би доторкнувся до нечистої тварини. Він сказав: “Боже, дякую тобі, що я не такий, як інші люди, – грабіжники, неправедні, перелюбці, або як оцей митар” (Лк. 18:11)”, — продовжував владика.

Проповідник продовжув викривати лицемірство Фарисея, який у молитві казав: “Пощу двічі на тиждень” (Лк. 18:12). “Що це означає? , — запитав кир Василій.— У Законі Мойсея сказано про одноденний піст очищення, а фарисей постив більше, аніж потрібно по Закону. Він продовжував: “з усіх моїх прибутків даю десятину” (Лк. 18:12). У Законі Мойсея було сказано складати десяту частину тільки з плодів і тварин. Значить, фарисей робив більше обіцяного і тепер він нагадує про це самому Богові в храмі, вважаючи Бога своїм боржником”.

Завершуючи своє звернення єпископ наголосив на тому, що молитва українського народу повинна бути як молитва Митаря.

“Країна Голокосту і Бабиного Яру повинна молитися разом з митарем за навернення ворога, котрий у нас стріляє. Господь почує крик душі народу і саме це є початком миру. Сучасна війна Росії проти України – це тривожний знак для світу. Зброя говорить мовою ненависті і ворожнечі та відсуває християнські почуття прощення і порозуміння на дальшу перспективу. Ця трагедія потребує покаяння. Натомість, використання спільного горя для політичного розрахунку робить безконечними взаємні звинувачення. Кривда повертатиметься завжди – і проти могил, і проти пам’яті, і проти майбутнього. Прощення за минуле, дає віру у не повторення зла. І нехай цей голос суспільства України буде почутий Богом”.

Після Літургії владика вручив подячні грамоти учасникам молодіжно-дитячого хору “Діти світла” з нагоди 15-ї річниці.

Джерело: пресслужба єпархії