“Пробачити – це відпустити ув’язненого і зрозуміти, що ув’язненими були ви”, — владика Василь Івасюк

1 березня, в останній день перед Великим постом, Преосвященний владика Василь Івасюк відслужив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному Соборі Преображення Христового м. Коломиї.
Співслужили єпископу священники Собору разом з його настоятилем о. Володимиром Білослудцевим.

Виголошуючи недільну проповідь кир Василій сказав, що “прощення є початком любові на землі і ключем до Небесного Царства, адже пробачити – це відпустити ув’язненого і зрозуміти, що ув’язненими були ви. Тому Ісус Христос каже: “Коли ви прощатимете людям їхні провини, то й Отець ваш Небесний простить вам” (Мт.6:14). Отже, першим великим завданням Великого посту є простити всім винуватцям нашим. “.
Цього дня у храмах здійснюється особливий Чин прощення, коли священнослужителі та парафіяни щиро перепрошують один одного, щоб увійти у Великий піст із чистим серцем, примирившись з усіма ближніми.

Після акту взаємного прощення владика Василій додав: “Кожний з нас, починаючи від мене, мусить прощати. Прощати – це є велике випробування, бо внутрішній голос людини кричить не простити, не поступитися, не зробити жодного кроку назустріч і помститися. Однак ми, християни, повинні по-іншому поступати. Перша велика зміна нашого серця і мислення відбувається тоді, коли ми можемо сказати: “Господи, помилуй мене. Брате, сестро прости мені”. Хоч прощення і не змінює минулого, але воно прояснює майбутнє. Тому спішімо робити всі ці маленькі чуда – діла милосердя”.

Джерело: пресслужба єпархії