Великоднє привітання

Великоднє привітання

Пасхальне привітання настоятеля Катедрального собору Преображення Христового о. Володимира Білослудцева з нагоди світлого Воскресіння Христового
19 квітня 2020 року Божого

           ХРИСТОС ВОСКРЕС !!!

Воскресіння Твоє, Христе Спасе,
ангели оспівують на небесах.
І нас на землі сподоби чистим серцем
Тебе співом прославляти!
Радісним тремтінням наповнює нас ця хвилююча новина, котру вперше осяйний ангел сповістив жінкам-мироносицям. «Чого ви шукаєте Живого між мертвими? Нема Його тут, бо Він воскрес!» (Лк. 24:5-6). І від печери Гробу Господнього рушили вони в світ, аби з кожним поділитися тріумфальною звісткою. Знов і знов разом з ними проголошуємо: “Христос воскрес! Зі Світлом – проти темряви. З Життям – проти смерті. З любов’ю – проти ненависті. З Євангелієм – проти облуди й гріха. Таким шляхом йдемо ми, християни. Простуємо через спокуси, кривди, наругу. Бо ж і Христос, перш ніж прокласти Своїм славним воскресінням шлях від смерті до життя, мав подолати хресну дорогу, здійнятися на Голгофу й віддати Себе на відкупительну жертву за людський рід. Немає іншої стежки у вічне життя, поза тією дорогою терпінь і страждань.
Цього року ми зустрічаємо Пасху Христову в особливих обставинах. Чимало з нас пройшли час Великого посту вдома, ізольовані від інших, фізично віддалені від наших храмів і парафіяльних спільнот. Однак, навіть у таких складних обставинах ніхто не в силі зупинити нашу віру в Христове воскресіння та надію на Божу перемогу.
Перед обличчям глобальної пандемії ми раптом побачили, що всі ми слабкі і смертні люди. Увесь світ немовби спільно став закутий в адові кайдани. Страх захворіти і померти, біль втрати рідних і близьких та знайомих, темрява самотності й відчаю в умовах вимушеної ізоляції стали нашими спільними всесвітніми оковами. Серед цієї темряви страху і неволі сучасної людини ми маємо унікальну можливість наново усвідомити, що сьогодні означає бути християнином. Як християни, ми є ті, що в Таїнстві Хрещення вже були померли для цього світу і воскресли разом із нашим Спасителем! Ми є спадкоємцями апостолів, які бачили на власні очі Воскреслого і торкалися своїми руками Його прославленого тіла, що пройшло крізь смертне розп’яття в життя вічне. В обставинах, які тимчасово  позбавляють нас можливості повноцінно брати участь у літургійному житті в наших храмах і спільнотах, ми мали нагоду усвідомити важливу роль духовного життя в християнських сім’ях, що їх традиційно називаємо домашніми церквами. Багато з нас мимоволі згадує святкування Пасхи в умовах підпілля, як ми, не маючи можливості бути разом у храмі, духовно єдналися з євхаристійним Христом через трансляцію Ватиканським радіо Божественної Літургії та освячували наші великодні кошики перед радіоприймачами. Ніхто і ніщо не може позбавити християн радості Воскресіння Христового!
Сьогодні Христос промовляє до кожного із нас: «Не біймося!». Христос воскрес і нам дарував надію на воскресіння! Цього року, як ніколи, особливо чекаймо Його воскресіння! Цьогоріч Він воскресне в наших домах. Готуймо оселю не для гостей, а для Нього. Знаймо, що Він прийде.
Він не з тих гостей, що спізнюються, не з тих, хто буде пильно шукати пил, не з тих, хто буде обговорювати смачні рецепти. Він прийде з відкритим серцем – щирим і радісним. Таким люблячим, що аж до крові, аж до невимовного болю, аж до смерти. І принесе нам в дарунок життя. Будьмо готові його прийняти!
Воскресіння Христове дає нам надію, що Христос Спаситель, який подолав смерть, має владу і над нашими бідами, скорботами і труднощами. Вірмо у Христову перемогу, надіймося на краще і з любов'ю приймаймо Божу волю, дякуючи Йому за кожну мить нашого життя, навіть, якщо здається, що виходу немає. Довіряймо Христові, бо тільки Він – наше спасіння, наш мир і наша радість!
Нехай світло Христа – Сонця правди – просвічує кожного з вас, нехай царюють у ваших серцях радість і душевний спокій! Бажаю усім повторити слова Христові: «Мир вам!» і з повною довірою воскреснути разом з Христом, подолавши усі труднощі! Відкриймо сьогодні Богові свої душі, просімо наповнити їх духовною силою і надією, дякуймо за те, що у дні випробувань ми відчуваємо Його захист і підтримку. І в найскладніші моменти непохитно вірмо – Господь не залишить нас!
Щиро вітаю всіх з цим світлим святом Христового воскресіння! Христос Воскрес – і ми воскреснемо з Ним!
З молитвою і благословенням о. Володимир Білослудцев!

Події