Величний празник Богоявлення Господа нашого Ісуса Христа

Величний празник Богоявлення Господа нашого Ісуса Христа

З нагоди величного празника Богоявлення Господнього, єпископ Василій Івасюк очолив богослужіння в головномі храмі м. Коломиї – Катедральному соборі Преображення Христового.
Після прочитання Євангелія кир Василій звернувся до парафіян зі словом проповіді, в якій чітко роз’яснив так званий «звичай» пірнання в ополонку на Богоявлення: «Перш ніж пірнати, треба подумати і покаятися. Божу благодать ми маємо відчути в день свята Богоявлення не тілом через пірнання, а розпочати цей святковий день у храмі зі Сповіді і Причастя. Іншими словами, не розмінюватися на народні звичаї, а натомість принести у дар Господу своє серце, своє покаяння, свою милостиню і радість розділення Вечері Господньої. Переважна більшість людей не сприймають Богоявлення передусім як явлення Пресвятої Трійці, яка явила себе на річці Йордан, не йдуть навіть до храму, а просто пірнають в освячену воду. Змінити людину та очистити від гріхів може тільки покаяння, але аж ніяк не пірнання в крижану воду», – сказав владика.
По завершенню Божественної Літургії архиєрей спільно з духовенством собору звершив Чин великого освячення води та окропив всіх вірних освяченою водою.
Джерело: пресслужба Коломийської єпархії

Події