Пасхальне привітання о. Володимира Білослудцева

Пасхальне привітання настоятеля Катедрального собору Преображення Христового о. Володимира Білослудцева з нагоди світлого Воскресіння Христового
2 травня 2021 року Божого
Воскресіння Твоє, Христе Спасе,
ангели оспівують на небесах.
І нас на землі сподоби чистим серцем
Тебе співом прославляти!
Радісним тремтінням наповнює нас ця хвилююча новина, котру вперше осяйний ангел сповістив жінкам-мироносицям. «Чого ви шукаєте Живого між мертвими? Нема Його тут, бо Він воскрес!» (Лк. 24:5-6). І від печери Гробу Господнього рушили вони в світ, аби з кожним поділитися тріумфальною звісткою. Знов і знов разом з ними проголошуємо: “Христос воскрес! Зі Світлом – проти темряви. З Життям – проти смерті. З любов’ю – проти ненависті. З Євангелієм – проти облуди й гріха. Таким шляхом йдемо ми, християни. Простуємо через спокуси, кривди, наругу. Бо ж і Христос, перш ніж прокласти Своїм славним воскресінням шлях від смерті до життя, мав подолати хресну дорогу, здійнятися на Голгофу й віддати Себе на відкупительну жертву за людський рід. Немає іншої стежки у вічне життя, поза тією дорогою терпінь і страждань.
Минулого року ми зустрічали Пасху Христову в особливих обставинах. Чимало з нас пройшли час Великого посту вдома, ізольовані від інших, фізично віддалені від наших храмів і парафіяльних спільнот. А освячували великодні кошики через онлайн-трансляції перед екранами моніторів. Цього ж року ми знову маємо можливість бути у храмі. Радіймо, адже ми так довго чекали зустрічі з Христом! Радіймо тут і зараз, адже не знаємо як надалі складатиметься наше життя і які виклики чекають на нас.
Ніхто і ніщо не може позбавити християн радості Воскресіння Христового!
Сьогодні Христос промовляє до кожного із нас: «Не біймося!». Христос воскрес і нам дарував надію на воскресіння!
Воскресіння Христове дає нам надію, що Христос Спаситель, який подолав смерть, має владу і над нашими бідами, скорботами і труднощами. Вірмо у Христову перемогу, надіймося на краще і з любов'ю приймаймо Божу волю, дякуючи Йому за кожну мить нашого життя, навіть, якщо здається, що виходу немає. Довіряймо Христові, бо тільки Він – наше спасіння, наш мир і наша радість!
Нехай світло Христа – Сонця правди – просвічує кожного з вас, нехай царюють у ваших серцях радість і душевний спокій! Бажаю усім повторити слова Христові: «Мир вам!» і з повною довірою воскреснути разом з Христом, подолавши усі труднощі! Відкриймо сьогодні Богові свої душі, просімо наповнити їх духовною силою і надією, дякуймо за те, що у дні випробувань ми відчуваємо Його захист і підтримку. І в найскладніші моменти непохитно вірмо – Господь не залишить нас!
Щиро вітаю всіх з цим світлим святом Христового воскресіння! Христос Воскрес – і ми воскреснемо з Ним!
З молитвою і благословенням о. Володимир Білослудцев!