Храмове свято в Дорі

Храмове свято в Дорі

12.07.2021 р. Б., Преосвященний владика Василій Івасюк відвідав парафію с. Дори (урочище Товстий Діл), Яремчанського протопресвітеріату.
В цей святковий та радісний день парафіяни с. Дори (урочище Товстий Діл) відзначають у своїй церковці, присвяченій двом великим Христовим апостолам, Петрові та Павлові, храмове свято. З цієї нагоди Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, звершив Архиєрейську Божественну Літургію. Владиці Василію співслужив владика Теодор Мартинюк (єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський) та духовенство Коломийської єпархії. Святу Літургію своїм співом супроводжував дитячо-молодіжний хор Катедрального собору Преображення Христового "Діти світла". Керівник - Світлана Кочернан.
У часі своєї проповіді Преосвященний владика Василій дав чудові настанови, основані на порадах та настановах апостола Павла, чоловікам та жінкам у християнському подружжі. Владика зазначив: ««Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї життя» (Еф.5:25). «Чоловіки повинні любити своїх жінок, як свої тіла» (Еф. 5:28). «Чоловіки, любіть дружин і не будьте суворими до них» (Кол.3:19). «Нехай у всіх буде в пошані шлюб і співжиття непорочним» (Євр.13:4). Бо «Хто знайшов добру дружину, знайшов той добро, і милість отримав від Господа» (Прип. 18:22)».
Також владика Василій нагадав про титанічну заслугу, яку вклав у розвиток Церкви о. Ярослав Свищук: «Він приїхав з Америки і збудував цей храм, пам’ятники, музей, озеро, пилорама, прекрасні будинки, монастир Андрея Первозванного у Товстому Долі та жіночий монастир близько Студійського монастиря. Він перевіз з Америки в Україну велику колекцію непересічної цінності образотворчого та прикладного мистецтва. Його здобутки належать Церкві. Нині нам його треба підтримати і врятувати та розширити».
Вкінці Божественної Літургії владика Василій нагородив грамотами усіх меценатів та жертводавців, котрі дбають, підтримують та розширюють спадщину, придбану о. Ярославом Свищуком.

Події