Вітальне слово на храмове свято

Вітальне слово на храмове свято

Привітання парафіянам, дітям та молоді з нагоди храмового свята Преображення Господа нашого Ісуса Христа 19 серпня 2021 р. Б.
«Прийдіть, вийдім на гору Господню,
в дім Бога нашого, і побачимо славу Його Преображення,
Славу як єдинородного від Отця!
Від світла приймімо світло, і з душевним захопленням
оспівуймо Тройцю єдиносущну навіки!»
(стихира на Литії)
19 серпня наша Церква відзначає одне з дванадцяти найбільших свят у році – свято Преображення Христового.
Одною із важливих ознак Преображення було велике світло на Таворі: «обличчя його сяяло, наче сонце, а одежа стала білою, наче світло» (Мт. 17, 2). Цим знаком Ісус відкрив вибраним апостолам усю красу свого Божества, щоб духовно зміцнити їх на час своїх страждань і на майбутню їхню місію. Своїм Преображенням Христос показав первісну красу людської природи, об’явив себе, як правдиве джерело всякого добра і краси та Любові.
Подія Преображення Ісуса Христа на Таворі вказує нам шлях до зміни життя. Вона пригадує нам важливу істину, що будь-які зовнішні зміни в особистому житті, у родині, суспільстві починаються у душі людини, у зміні способу мислення, наверненні серця до Бога. Лише тоді, коли людина під впливом світла Божої ласки зрозуміє, що земне життя є короткочасне, швидко проминає, і нічого з того, що здобула на землі, душа не забере з собою до вічності, крім добрих вчинків, тоді вона почне інакше ставитися до життя, до інших людей.
Коли серце людини буде відкрите на світло Божої ласки, тоді це світло зможе преображати нас самих і наше життя, стосунки з людьми, тоді кожен з нас зможе сказати, як апостол Петро – Господи, добре нам, щасливо бути і жити з Тобою.
Нехай же думка про Небо і його невимовні радощі ніколи не виходить нам із пам'яті як у щасливих, так і в сумних та прикрих хвилинах нашого життя. Адже теперішній час дуже непередбачуваний і часто трапляються різні негативні ситуації, в яких ми з вами протягом останніх двох років неодноразово могли опинятися. Але не здавймося - Господь милосердний Батько, Він ніколи нас не залишить, тільки довірмося Йому, зуміймо почути Його голос у кожній хвилині нашого життя, сподіваймося, що і для нас настане день Преображення і вічної нагороди! Завжди звертаймо свій погляд до неба, де Господь з розпростертими й простягнутими до нас руками очікує на нас, щоб допомогти нам осягнути Його Царство.
Щиро вітаю всіх зі святом Преображення Христового! Бажаю, щоб у вашому житті Господь займав найголовніше і почесне місце, щоб у ваших серцях яскраво горів Його вогонь любові і милосердя! Хай це велике свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа засвітить у наших душах Господнє світло, щоб несучи його у собі ми здобули вічну нагороду в небі!
Настоятель Катедрального собору Преображення Христового о. Володимир Білослудцев

Події