Преображення Христове

19.08.2021 р. Б., наша свята Церква згадує величну подію Преображення Ісуса на горі Тавор. Христос молився на вершині гори, а Петро, Іван та Яків спали неподалік. Коли ж прокинулися, то побачили Учителя преображенним: обличчя Його випромінювало блиск, а одяг був пронизаний світлом. Поруч, спілкуючись із Ним, стояли два пророки. Почуття невимовної радості та спокою охопило душі учнів. Вони забажали продовжити цей неповторний час.
У цей світлий та радісний день святкує храмове свято найбільший Храм у Західній Україні –  Катедральний Собор Преображення Господнього м. Коломиї.
З нагоди цього величного празника у головному храмі Коломийської єпархії Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Василій Івасюк спільно з численним духовенством. Також в цей день з рук Преосвященного владики Василія ієрейські свячення отримав диякон Микола Мотрук.
Звертаючись до вірних та гостей, які прибули, щоби у молитві прославити Преображення Господнє, владика Василій наголосив: «Апостоли вийшли на гору Тавор і побачили преображення Ісуса Христа й пізніше завжди з радістю згадували цю подію. Євангелист Лука про це згадує так: «[Ісус] пішов аж на гору помолитись. І коли він молився, вигляд його обличчя став інший, а одежа його – біла та блискуча. І ось два мужі з ним розмовляли: були то Мойсей та Ілля» (Лк.9:28-30). Мойсей та Ілля були старозавітними праведниками і свідками великих Божих об’явлень на горі Синай та Хорив. Тепер вони з’являються на горі Тавор поряд з Ісусом Христом… На горі Тавор невидимий Бог з’являється людям у вигляді хмари, а Людський Син з’являється у Божій славі. Апостоли побачили красу життя в Небі через преображення на горі Тавор і, переборюючи страх, радісно скликнули до Ісуса: «Господи, добре нам тут бути!» (Мт.17:4). Апостоли відчули щастя та захоплення; вони готові тут залишитися, щоб це почуття ніколи не закінчувалось. Перебуваючи у храмі, ми можемо теж відчути славу гори Тавор. Присутні в храмі готові сказати про славу на горі Тавор, що апостолам добре і вони щасливі та готові залишитися там перебувати. Нинішні християни також можуть оглядати славу Тавору, якщо вони свою духовну дорогу не перегородили стіною гріхів і вона ще не заросла терниною та не забута і не загублена».
Преосвященний Владика Василій також привітав парафіян Коломиї з храмовим святом та днем міста, бажаючи «самим світити для людей. І чим більше зусиль ми будемо прикладати, щоб світити, тим більше світла отримаємо! Запам’ятаймо, світло – це не тільки розмови про Віру і Бога, світло – це привітна Посмішка, Добре слово, Підтримка і Допомога. Людина повинна ставати кращою з доброї волі. Не важливо чи стане вона ліхтарем в місті чи маяком на скелях… головне, щоб вона несла в собі світло!».
А нововисвяченому ієрею Миколі Мотруку побажав: «Отче Миколо! Знаходь привід для радості в кожній справі. Деякі люди насолоджуються дощем, інші просто промокають. Знай, що над тобою не завжди буде світити сонце, буде і дощ, і гроза, але головне – не впадати у відчай. Знаходь сили вставати вранці і насолоджуватися кожною миттю разом зі своєю дружиною Діаною. Від нині разом берете участь у Тайні Священства. Отче Миколо, священик – це витривалий і справжній воїн Христової Церкви. Служіть так, щоби люди сказали вам, отче, «добре нам тут бути!» біля вас (Мт.17:4)».
По завершенні Літургії о. Володимир Білослудцев подякував жертводавцям, фундаторам та усім, хто дбає про чистоту й красу храму. А нововисвячений ієрей Микола подякував Богу за дар життя й покликання, Кир Василію Івасюку – за рукоположення, усім рідним та близьким – за підтримку та допомогу.
На подвір’ї храму владика Василій із священниками освятив плоди й окропив свяченою водою всіх присутніх.
Пресслужба Коломийської єпархії