Хор "Панаґія" у Глинянах

Хор "Панаґія" у Глинянах

2-3 жовтня 2021 року відбулося паломництво до Глинян – відпустового центру Львівської Архиєпархії.
Цьогоріч традиційний відпуст з нагоди свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, який щороку звершується в Глинянах, ознаменувався також особливими святкуваннями. Паломництво було присвячене вшануванню 85-ліття відновлення чудотворної ікони Розп’яття, прославленої в цьому відпустовому місці, а також відкриттю після реставрації храму Успіння Пресвятої Богородиці, збудованого 1749 року.
Розпочалася проща до Глинян 2 жовтня із Божественної Літургії в храмі Покрови Пресвятої Богородиці у Львові (вул. Личаківська, 175). Паломники пройшли маршрутом через села Миклашів та Заставне і прибули до Глинян, де в храмі святого Миколая відбулися святкові нічні чування.
У неділю по Воздвиженні, 3 жовтня, Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, разом із місцевим та запрошеним духовенством звершив Архиєрейську Божественну Літургію в храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Митрополит освятив престіл у храмі, де відтепер знову будуть звершуватися Богослуження, а пізніше сюди буде перенесено чудотворну Глинянську ікону Розп’яття. Святкову Літургію своїм співом прикрашав клиросний хор "Панагія" Катедрального собору Преображення Христового, який приїхав до Глинян на запрошення о. Андрія Лукачика.
По Літургії відбулося освячення криниці та був звершений Чин освячення води, а відтак Архиєрей окропив нею численних вірних, що зібралися на прощі до Глинян.
Джерело: прес-служба Львівської архиєпархії.

Події