Пам"ять жертв Голодоморів

Пам"ять жертв Голодоморів

27 листопада ми вшановуємо жертв Голодомору 1932-1933 рр. Цей Голодомор забрав життя понад 7 мільйонів людей. Щохвилини голодною смертю помирало 26 людей. У червні 1933 р. щогодини 500 дітей помирали від голоду. Найчисленнішими жертвами голодомору стали діти, голодомор забрав життя 1,5 мільйона дітей до 10 років. З лиця Землі зникли не тільки родини, але вимерли цілі села.

У цей день ми підносимо свої молитви за упокій жертв Голодомору 1932-1933 рр. але так само у цей день ми на своєму вікні запалюємо «свічку пам’яті».

Дослідник Голодомору Джеймс Мейс, котрий переїхав жити в Україну, писав: «Я ж хочу запропонувати лише акт національної пам’яті, доступний кожному: визначити час, коли кожен член цієї нації, де майже кожна родина втратила когось із близьких, запалить у своєму вікні свічку в пам’ять про померлих».

Вогник свічки, що мерехтить на нашому вікні – це вираження поваги і шани до померлих, це вираження нашої пам’яті про Голодомор, це також традиція, що робить нас сильнішими, як націю.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії

Події