10-та річниця створення Івано-Франківської митрополії УГКЦ

10-та річниця створення Івано-Франківської митрополії УГКЦ

13 грудня 2021 р. Б. Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, а також священники Катедрального собору Преображення Христового взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії з нагоди святкувань 10-ої річниці створення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ.
Архиєрейську Божественну Літургію очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, який приїхав, щоби зі своїми вірними розділити цю славну та величну дату. Йому співслужили митрополити УГКЦ: Митрополит Івано-Франківським – Кир Володимир Війтишин,  Митрополит Львівський –  Кир Ігор Возняк, Митрополит Тернопільсько-Зборівський – Кир Василій Семенюк та єпископи УГКЦ: Єпарх Коломийський – Владика Василій Івасюк, Єпарх Чернівецький – Владика Йосафат Мощич, Єпарх Сокальсько-Жовківський – Владика Михаїл Колтун та його помічник Владика Петро Лоза, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький – Владика Ярослав Приріз та його помічник Владика Григорій Комар, Єпарх Бучацький – Владика Дмитро Григорак, Єпарх Стрийський – Владика Тарас Сеньків та його помічник Владика Богдан Манишин, Екзарх Одеський – Владика Михаїл Бубній, Екзарх Харківський – Владика Василій Тучапець, а також духовенство з різних куточків Прикарпаття.
Звертаючись до вірних, Глава та Отець УКГЦ, Блаженніший Святослав, сказав такі чудові слова: «Сьогодні дякуємо Господу Бога за те, що місія та свідоцтво Христової Церкви у наших часах діє за прикладом святого Андрея Первозваного: познайомити кожну сучасну людину із Богом. Ми бачимо, що апостол Андрей так, по-особливому, полюбив Івано-Франківськ. Той, який бачив славу Христову на Київських горах, сьогодні є особливим покровителем нашої Івано-Франківської Митрополії. 10 років тому на Митрополичий престіл входить владика Володимир, який має ті риси апостола Андрея. Він ніколи не шукав ані своєї слави, ані вигоди, а постійно прагне познайомити сучасну людину із Христом, за покликом якого сам пішов. Ми бачимо, що ця митрополія народилася завдяки праці, свідоцтву, ісповідництву та мучеництву великих святих подвижників нашої Церкви. Тому сьогодні так важливо згадати митрополита Андрея Шептицького, який трудився у цій митрополії й надалі продовжує, вже на небесах, опікуватися своєю Церквою...
Сьогодні так важливо відчути кожному відповідальність за свою митрополію, відповідальність за свою Церкву, бо саме вас сьогодні запитує Христос: «А чого шукаєте? Чого шукаєте у вашому житті? Що ставите на перше місце у ваших життєвих пошуках? Про кого навчаєте ваших дітей? Про що найперше дбаєте у ваших земних справах? Сьогодні хай кожен із вас почує заклик Христа: «Прийди, подивись та залишся».

Джерело: пресслужба Коломийська єпархія УГКЦ

Події