Прощена неділя

Прощена неділя

6 березня 2022 р. Б., коли наша Церква розпочинає закликати вірних у прекрасну мандрівку Великим постом, Преосвященний владика Василій Івасюк молився Божественну Літургію у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.
Преосвященному владиці Василію співслужили: о. Володимир Білослудцев, адміністратор собору; о. Сергій Триф’як, синкел у справах соціального служіння; о. Віталій Марух.
Преосвященний владика Василій, звертаючись до вірних наголосив: «Неділя прощення – це час змінити наше мислення, почуття і думки. Отець Небесний прощає провини наші і тому ми також повинні прощати нашим винуватцям. Скільки разів? Сім разів чи сімдесят сім разів? Завжди прощати!
Бо прощення – це подати ближньому руку, піти назустріч іншому, пробачити третьому. Якщо ми не подаємо руки і не простимо, тоді у нас немає любові. Хтось каже, що не прощу тобі аж до самої смерті. В такому випадку, ми не допускаємо прихід Божої любові до нашого серця. Коли ми не прощаємо, існує для нас небезпека духовної смерті. Тому Церква закликає прощати, бо так можемо повернутися до життя вічного у Небесному Царстві. Тому Ісус Христос каже: «Коли ви прощатимете людям провини їхні, то й Отець ваш небесний простить вам» (Мт.6:14). Перше велике завдання Великого посту – це навчити людей прощати так, щоб ми могли простити всім винуватцям нашим».
Вкінці Божественної Літургії відбувся Чин всепрощення.
Детальніше: https://cutt.ly/yAmXnpw
Проповідь владики Василія Івасюка на сиропусну неділю: https://cutt.ly/OAmXUlX

Події