Поклоніння святим іконам у неділю Православ"я

“Пречистому Твоєму образові поклоняємось Благий,
просячи прощення наших провин, Христе Боже”
(Тропар).
Перша неділя Великого посту - неділя православ'я.
З цієї нагоди після Святих Літургій парафіяни Катедрального собору Преображення Христового здійснили процесійний хід навколо собору зі своїми іконами, співаючи Ісусову молитву.
Опісля священники прочитали молитви на благословення ікон та окропили їх свяченою водою.
З історії торжества:
Про яке православ’я тут йде мова? Слово “православ’я”, по-грецьки “ортодоксія”, означає істинну віру і правдиве почитання Господа Бога. Тож мова тут не про православ’я, яке ми сьогодні розуміємо як противагу Католицькій Церкві, але про православ’я, яке було спільне для цілої Христової Церкви аж до розколу Східної і Західної Церкви за патріярха Керуларія в XI сторіччі. Православ’я, яке святкує ця неділя, це православ’я вселенсько-католицьке, його визнавала ціла Христова Церква перших віків у боротьбі проти єресі іконоборства. Тому неділя Православ’я це торжество цілої Церкви, Східної і Західної, це радісне святкування остаточної перемоги над іконоборством й иншими єресями.
Неділю Православ’я установив і наказав щорічно святкувати Собор у Константинополі 842 року. Мета цього свята — прилюдно й урочисто віддати честь і поклін святим іконам Ісуса Христа, Пречистої Діви Марії і святих. Оскільки перше торжество православ’я, себто прилюдне почитання святих ікон після осуду іконоборства, відбулося в першу неділю посту 842 року, то ця неділя до сьогодні залишилася неділею почитання святих ікон.