Хрестопоклінна неділя!

Хрестопоклінна неділя!

27 березня 2022 р. Б., у день, коли наша Церква вшановує та прославляє Хрест Господній, Преосвященний владика Василій Івасюк молився Божественну Літургію у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.

Кир Василію співслужили: о. Володимир Білослудцев, настоятель собору; о. Андрій Квік, голова комісії у спраавах молоді; о. Роман Бойчук, сотрудник собору.

Владика Василій, звертаючись до вірних, наголосив: «Благодать святого хреста – це сильна зброя у боротьбі за спасення кожного християнина. Хрест пригадує дві важливі і події у житті Христа Спасителя: це ганебна смерть через розп’яття і преславне воскресіння із гробу. Воскресіння Христове приходить кожного разу тільки через чесний хрест Спасителя. Воскресіння нової України також має пройти через страждання на нашій Голгофі. Голгофа України допоможе розіп’ясти корупцію, егоїзм і народити любов до Бога і ближнього. Христова Церква прийшла до половини Великого посту і тому хоче підтримати духовні сили віруючої людини на дорозі до Пасхи Христової. Поклоніння людей, винесеному хресту – це підтримка воїнів в обороні нашої держави. І тому поклонившись чесному хресту, славимо Воскресіння Христове. «Хресту Твоєму покланяємось Владико, і святе воскресіння Твоє славимо.

Хрест, страждання і смерть Ісуса Христа потрібні були на знищення гріхів людських та спасіння світу від загибелі вічної. Син Божий якраз і для цього прийшов на землю, хоча, як людина, боявся смерті та молився: «Спаси мене, Отче, від години цієї? Але на те ж я і прийшов – на цю годину!» (Ів.12:27). Євангелист Іван тому й каже: «Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життя вічним» (Ів.3:16).

Детальніше: https://cutt.ly/LDh2eUM
Проповідь владики Василія Івасюка в третю неділю Великого посту: https://cutt.ly/nDh2d6N

Події