Архієрейська Божественна Літургія

Архієрейська Божественна Літургія

19 грудня, в день, коли Церква святкує пам’ять св. Миколая Мирлікійського, Кир Василій (Івасюк) завітав до Катедрального Собору Преображення Христового, де очолив Архієрейську Літургію. Співслужили з владикою настоятель собору о. Олександр Волощук та сотрудник о. Віталій Марук. В цей час інші ієреї, приналежні до цього храму, уділяли Таїну Покаяння. Проповідь архієрей виголосив після прочитання Євангелія.

“Святитель Миколай - один із небагатьох святих Церкви Христової, якого вшановують не лише православні люди, але й всі християни і навіть нехристияни. Це дуже показово, оскільки до порожнього колодязя за водою ніхто не піде. В особі святителя Миколая ми маємо заступника перед престолом Божим, помічника, лікаря, визволителя й розрадника. Київ зберіг згадку про дивовижне врятування святителем немовляти, яке потонуло у Дніпрі. Великий чудотворець, почувши скорботні молитви батьків, вночі вийняв хлопчика з води, оживив його і поклав на хорах храму Святої Софії перед своїм чудотворним образом. Тут вранці й знайшли врятовану дитину щасливі батьки. Про святителя Миколая можна сказати словами святого апостола Павла: “Усе можу в Ісусі Христі, Котрий мене зміцнює”.”

Далі владика продовжив Божественну Літургію, після якої подякував всім присутнім, а в особливіший спосіб тим, хто долучився до акції БФ Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії “Допоможи св. Миколаю прийти до потребуючих дітей”. 

Після сказаного всі разом помолились панахиду за упокій душі нині покійного владики Миколая (Сімкайла), щоб Господь Бог дарував йому Царство Небесне, а серед нас вічную пам’ять.


Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії

Події