Великоднє послання Преосвященного владики Василія Івасюка

Великоднє послання Преосвященного владики Василія Івасюка

Всечесному духовенству, преподобному монашеству,

возлюбленим у Христі братам і сестрам Коломийської Єпархії УГКЦ.



Христос Воскрес! Воістину воскрес!



“І Слово стало тілом, і оселилося між нами,

(…) благодаттю та істиною сповненого”

(Ів. 1,14)



Вступ. Свято Пасхи – це подія Воскресіння Сина Божого, яка виявляє любов Бога до людини.

І). Воскресіння Христове — це сила Божого Слова. Великодні свята в Україні стають радісними й величними від того, що природа цими днями воскресає й оживає від довгого зимового сну. Український народ після багатьох десятків літ духовної зими усвідомлює своє існування, проходить болючі реформи і починає воскресати. Церква допомагає оживати і прокидатися, підносячи нашу рідну мову на високий міжнародний рівень.

Тарас Шевченко поєднує воскресіння Христа з відродженням сили українського слова: “Воскресну Я, Господь вам скаже, воскресну нині ради них — людей, закованих моїх, убогих, нищих… Возвеличу малих отих рабів німих, а на сторожі коло них поставлю Слово” (“Подр. 11 Псалму”).

Євангеліє від Івана каже так: “Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було – Бог” (Ів.1,1). Євангелист називає Словом Сина Божого, Господа нашого Ісуса Христа. Урочисте читання кожного речення пасхального Євангелія супроводжується гучним голосом дзвонів, щоби підсилити слабкий людський голос і донести євангельські слова про Воскресіння Ісуса Христа до всього народу.

Син Божий найбільш повно і велично свідчить про істоту Бога Отця. Подібно людина виявляє свою християнську віру й українську національність через слово, розум, волю і почуття. Євангелист Іван називає Сина Божого Словом, бо в Ньому найбільш повно виявляється всемогутність Бога Отця. Бог Отець Сотворив світ і через Нього все сталося. Святе Письмо уточнює, що Бог сотворив світ Своїм Словом. На початку книги Буття Творець повторив десять разів слово “сказав”, а саме: один раз – “І сказав Бог” (Бт.1,3) і дев’ять раз – “Тоді сказав Бог” (Бт.1,9). Слово Боже виявляє премудрість Бога Отця, який дає життя та світло всім людям. Це світло світить у темряві так, що темрява не може Його поглинути.

ІІ). Воскресіння Христове – це любов Бога Отця до Сина Свого Єдинородного, який є Словом Божим. Євангелист Іван дає свідчення, що “Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним” (Ів.3,16). Слово Боже, повне благодаті та істини, сталося тілом й оселилося на землі поміж людьми. Отже, Син Божий найбільш повно виявляє всемогутність, премудрість і любов Божу і називається Словом. Настане час, коли Син Божий скаже про кожного з нас і про всі народи світу своє останнє і справедливе слово, як найвищий Суддя. “…і тоді заридають усі племена землі, й побачать Чоловічого Сина, що надходитиме на небесних хмарах з потугою та славою великою” (Мт.24,29-30). Але зараз, у ці святкові дні, ми славимо воскресіння Ісуса Христа, як Слова, котре повне благодаті та істини і дає життя для світу.

І тому на перший день Великодня урочисто читається Євангелія про Боже Слово, тобто про Єдинородного Сина Божого, Господа нашого Ісуса Христа. От через що й Тарас Шевченко порівнює воскресіння Христове з воскресінням українського народу. “А ти возстав од гроба, слово встало. І слово правди понесли по всій невольничій землі твої апостоли святії” (Шевченко, Неофіти). І на сторожі біля цих людей знедолених, закованих, німих й убогих, покидаючих Україну, Кобзар ставить “Слово”.

Слово Боже має велике спасаюче значення у житті людей і народів. З іншої сторони, рідна мова кожного народу складається зі Слова, котре найбільш повно й виразно виявляє розум народу, його волю, почуття і любов до Бога та людей поміж собою.

Український народ у ці величні дні воскресіння Господнього молиться і проповідує своєю рідною мовою, бо інакше це буде зневаженням Божого Слова. Зневаження нами своєї мови, може погасити Боже світло над Україною і загине життя народу. Тому на сторожі нашої Церкви і народу завжди стоїть наше Боже слово. Батько Тарас про це каже так: “Німим отверзуться уста, проллється слово, як вода… наші рідні українці посходяться до купи раді та веселі і пустиню опанують веселії села” “Подр. Ісайя гл. 35”. Вічному Слову Божому нехай буде слава на віки вічні, бо Воно воскресило із мертвих український народ і відродило до життя нашу рідну мову.

ІІІ). Святкувати Пасху для сучасного християнина – це означає жити вірою, намагаючись позбутися поганих звичок й оновитися духовно. У ці благословенні дні я хотів би побажати кожній людині ще раз побачити своє життя у світлі любові до Бога і до ближнього. Життя і смерть Ісуса Христа, відкривають майбутню перспективу людини у світлі Його Воскресіння. Нехай світло і радість цього свята проникне в усі закутки наших сердець і свідомості. Слово Боже – наша єдиная і правдивая зброя зупинить вірою кровопролитну війну на Сході України. Нехай сила Божої перемоги увійде у кожну домівку, село і місто нашої держави.

Особливо молимося, щоб Божу любов відчули ті серця, які зараз наповнені злом, гріховністю, гнівом і смертельною ненавистю. Нехай молитва кожного християнина буде спрямована за тих, які потребують Доброї Євангельської Новини, любові і прощення.

Згадаймо у своїх молитвах про всіх покинутих, хворих, немічних, заблуканих, ув’язнених, емігрантів – тих, кому немає від кого почути цю світлу звістку. Згадаймо про рідних і близьких, облишмо сьогодні усі турботи, проблеми чи образи, бо Христос воскрес!

Висновки. Слово Боже вчить людей любити життя. Слова вселяють надію в нас або руйнують. Слова зцілюють нас або роблять хворими. Слова роблять нам боляче або наповнюють життям. Слова, сказані вчора, впливають на наше життя сьогодні. Думай, що говориш і що несеш у цей світ добро чи зло?

Велич та значимість цього свята для християн ми побачили на Голготі, але зрозуміти його можуть не всі люди. Тому Господь показує свою всемогутність у слабкості і безсиллі.

Воскресіння Христа – це перемога над смертю, несправедливістю і гріхом та запевнення щасливого майбутнього людського життя.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи нам любити свою українську мову і бути апостолами Слова Божого.

Світло Святого Духа допоможе віднайти внутрішній спокій та мир у повсякденному житті.

Воскреслий Христос благословить вас кожного дня дарами родинного і суспільного миру в Україні та людей у цілому світі.

Бажаю вам радісного і глибоко внутрішнього пережиття Воскресіння Господнього.



Благословення Господнє на Вас!

+ Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

  



Дано в м. Коломия

При Катедральному соборі Преображення Христового

Квітної неділі у день Входу Господнього в Єрусалим

1 квітня 2018 року Божого

Події